Oryginalna żarówka Philips czy podróbka

28 maj 2021

Lumileds, producent żarówek marki Philips, wprowadza nowy proces weryfikacji, aby chronić kierowców przed kupowaniem podrobionych żarówek samochodowych tej marki. Prosta dwuetapowa kontrola zapewnia natychmiastowe wyniki i ma na celu zwalczanie coraz większego zagrożenia związanego z wyglądającymi autentycznie podróbkami, które jednak nie spełniają norm, są zawodne i mogą być niebezpieczne.

Światowa sprzedaż podrobionych towarów, której wartość szacuje się na 460 miliardów euro to wielki i nielegalny biznes, który wciąż kwitnie – w ciągu zaledwie 3 lat wzrósł z 5% do 6,8% całkowitego importu UE pod względem wartości. Producentom podrabianych żarówek samochodowych nie zależy na wytwarzaniu produktów wysokiej jakości, spełniających określone prawem normy. Fałszerze nie są zainteresowani rygorystycznymi testami ani przełomowymi pracami badawczo-rozwojowymi. Kierowcy kupujący takie żarówki nie mają więc żadnej gwarancji, że będą one emitować stały, jasny strumień światła, który poprawia widoczność bez przegrzewania lub oślepiania innych użytkowników drogi

Walka z podróbkami jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku produktów mających wpływ na bezpieczeństwo konsumentów. Współpracujemy z wymiarem sprawiedliwości, urzędami celnymi i organami śledczymi w walce z podróbkami i na rzecz ochrony naszych klientów. Nowy program sprawdzania autentyczności pomoże w tej walce i wzmocni zaufanie naszych odbiorców – mówi Julia Talke, główna radczyni prawna w Lumileds.

Sprawdzenie oryginalności żarówki halogenowej, retrofitu LED lub lampy ksenonowej marki Philips jest teraz możliwe w dwóch prostych krokach. Pierwszy polega na zeskanowaniu za pomocą smartfona kodu QR umieszczonego z boku lub z tyłu opakowania. Spowoduje to połączenie ze stroną Philips przeznaczoną do sprawdzania autentyczności (www.original.philips.com). Drugi krok wymaga sfotografowania przedniej części opakowania aparatem w smartfonie, co pozwoli stronie w ciągu kilku sekund stwierdzić, czy żarówka jest oryginalnym produktem Philips. Dodać należy, że sprawdzanie autentyczności działa w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

 

 

Zostaw Komentarz