Ostatni polonez Clarksona?

18 mar 2015

Rubrykę poświęconą dziwnym awariom wzbogaciliśmy o historię diagnostycznych perypetii z pojazdem marki Polonez – wehikułem historycznym, obecnie niemal na wymarciu. Produkt FSO został niegdyś bohaterem odcinka popularnego brytyjskiego programu motoryzacyjnego „Top Gear”. Jeremy Clarkson naigrawał się z biednego „Poldka” i poniżał go, zarzucając mu między innymi, że jest trwały jak erekcja emeryta. No cóż, jedni przepadają za angielskim humorem i clarksonową jazdą po bandzie, inni zaś tego nie lubią. Tych drugich na pewnie więc ucieszy informacja, że gwiazdor jest w opałach i po tym, jak poturbował producenta, może zostać zawieszony przez BBC na zawsze. Podzieli w ten sposób los skopanego przezeń Poloneza – zejdzie ze sceny.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Fałszywe takty w Polonezie

Wydawać by się mogło, że jeśli mechanik kilkanaście lub kilkadziesiąt lat przepracował przy naprawach jednego modelu samochodu, auto takie nie jest już w stanie go niczym zaskoczyć. W życiu jednak bywa różnie.

miniaturka

Feta na ćwierćwiecze

Inter Cars świętuje w tym roku 25 lat istnienia i zapowiada huczne obchody tego jubileuszu. Główne uroczystości odbędą się we wrześniu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

miniaturka

Wyszukiwarka części TRW

Firma TRW udostępniła aplikację służącą do wyszukiwania oferowanych przez nią części. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą ją ściągnąć za darmo ze sklepu Google Play oraz ze strony www.trwaftermarket.com. Wersja przeznaczona dla użytkowników urządzeń z systemem iOS jest zaś dostępna na iTunes.

miniaturka

Nowy filtr na wiosnę

Wiosenny przegląd samochodu to dobra okazja do wymiany filtra kabinowego. Zanieczyszczony filtr zmniejsza skuteczność układu klimatyzacji i jest siedliskiem pleśni oraz bakterii wywołujących alergie i będących źródłem nieprzyjemnego zapachu.

miniaturka

Wspólnie uświadamiać rządzącym

Zawiązana została koalicja: Kampania R2RC – Kierunek 2020. Ma ona prezentować władzom opinie niezależnego rynku motoryzacyjnego na problemy dotyczące tego sektora gospodarki.

Zostaw Komentarz