Jubileusz i pierwsza konferencja

26 lis 2013

Firma Moto-Profil obchodziła niedawno 20-lecie swojego istnienia. Przy tej okazji odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja partnerów powołanej przez Moto-Profil sieci ProfiAuto, która zgromadziła ponad 150 gości, w tym partnerów sieci. Głównym tematem spotkania był rozwój ProfiAuto oraz trendy na polskim i światowym rynku części motoryzacyjnych.

Moto-Profil_20-lecie_firmy_Fotios Katsardis_Prezes_Temot_InternationalWśród gości, którzy zabrali głos był Fotios Katsardis, prezes stowarzyszenia zrzeszającego największe światowe firmy z branży aftermarketowej – Temot International. – Światowy aftermarket jest dziś wart około 800 miliardów Euro, przy czym jego wartość stale rośnie. O ile w niektórych krajach Europy Zachodniej możemy zauważyć pewne spadki, to zdaniem naszej organizacji przed polskim rynkiem części zamiennych roztaczają się doskonałe perspektywy, które takie firmy, jak Moto-Profil wraz ze swoimi partnerami mogą w znakomity sposób wykorzystać – powiedział Fotios Katsardis.

Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wskazał podczas swojego wystąpienia na zmiany, jakie czekają branżę, a związane są z regulacjami prawnymi dotyczącymi rynku części i samochodów używanych. Z kolei Tadeusz Kuncy, prezes MotoData opowiadał o profilu statystycznego polskiego kierowcy i badaniach z nim związanych.

Obchody dwudziestolecia zakończyła wieczorna gala. W wynajętej na tę okazję katowickiej hali Spodek bawiło się ponad 850 gości. Imprezę poprowadził Piotr Bałtroczyk, a wśród występujących gwiazd pojawiła się m.in. Budka Suflera oraz Hirek Wrona w roli didżeja.

Moto-Profil_20-lecie_firmy_Piotr_ Tochowicz_Prezes_Moto-ProfilDwadzieścia lat działalności firmy Moto-Profil podsumował jej prezes, Piotr Tochowicz. – Zaczynając od małego zakładu na Śląsku, na przestrzeni 20 lat staliśmy się jednym z największych dystrybutorów części motoryzacyjnych nie tylko w Polsce, ale i Europie, powołując przy tym do życia sieć zrzeszającą niemal 150 partnerów w kraju. W ciągu ostatnich lat rozpoczęliśmy także intensywną ekspansję na rynki europejskie, zarówno wschodnie, jak i zachodnie. Obecnie Moto-Profil operuje na dziewięciu rynkach, dostarczając ponad 250 000 części do 900 partnerów. Stanowi to niewątpliwe potwierdzenie, że strategia, jaką przyjęliśmy jest właściwa, a sukces ten – będący także udziałem naszych partnerów – nie jest przypadkiem – stwierdził Piotr Tochowicz.

W czerwcu tego roku Moto-Profil znalazł się w pierwszej dziesiątce laureatów prestiżowego konkursu European Business Awards 2012/2013 w kategorii Import/Eksport i został uhonorowany przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur.

Zostaw Komentarz