Pod skrzydłami ministra

13 lut 2015

Jeszcze nie tak dawno ze świecą szukać trzeba było wśród naszych decydentów kogoś, kto wie, czym jest niezależny rynek motoryzacyjny, które firmy produkują części zamienne, i które je dystrybuują. Pojęcie przemysłu motoryzacyjnego ograniczało się zaś w zbiorowej świadomości prawodawców i rządzących wyłącznie do montowni samochodów.

Wiele się jednak w tej materii zmieniło. Głos niezależnego rynku motoryzacyjnego przebił się do gremiów decydenckich, o czym najlepiej świadczy fakt, że ostatnia konferencja SDCM odbyła się w Ministerstwie Gospodarki, konkretnie zaś w stylowej Sali pod Kopułą, gdzie niegdyś mieściło się kino Iluzjon. Iluzji jednak na szczęście nie było. Jak zwykle rozmawiano o konkretnych zagadnieniach.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarsk

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Perspektywy są niezłe

Blisko 350 przedstawicieli niezależnego rynku motoryzacyjnego spotkało się 27 listopada w Ministerstwie Gospodarki na konferencji Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, by podsumować kolejny rok w branży oraz podjąć dyskusję na temat perspektyw rozwoju rynku motoryzacyjnego

miniaturka

Ekologia małych i średnich

Ruszyła akcja „3 x Środowisko, której celem jest propagowanie ekologii wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Świadomość ważności ochrony środowiska w niewielkich firmach jest szczególnie ważna, bowiem sektor ten stanowi 99% wszystkich podmiotów gospodarczych w naszym kraju.

miniaturka

Sprzęgło samonastawne

Z natury działania sprzęgła ciernego wynika, że ulega ono stopniowemu zużyciu. Wiążą się z tym określone problemy. Udało sie je wyeliminować m.in. za sprawą firmy LuK, która jako pierwszy producent na świecie zaczęła dostarczać sprzęgła samonastawne.

miniaturka

Nowe przez kilka lat

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przypomina, że kilkuletnie nieużywane, odpowiednio przechowywane i wcześniej nie montowane opony są równie dobre, jak nowe.

miniaturka

OSRAM odświeża aplikacje Vehicle Light

Firma OSRAM odświeżyła aplikację Vehicle Light ułatwiającą dobór żarówek do konkretnego pojazdu, przy czym może to być zarówno samochód osobowy, jak i ciężarowy czy motocykl.

miniaturka

Informacyjnie i ekologicznie

Firma SENTECH wprowadziła nowe opakowania swoich produktów. Na pudełku, poza symbolami europejskich certyfikatów i norm, znajduje się teraz m.in. instrukcja montażu przewodów zapłonowych.

Zostaw Komentarz