Polscy producenci na start!

19 cze 2018

Zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych powołany przez SDCM wspiera firmy w rozwoju zagranicznej ekspansji. Mało kto wie, że jedna z największych światowych korporacji, amerykańska Genuine Parts Company, zainwestowała w Polsce przejmując pakiet kontrolny udziałów w GROUPAUTO Polska. W ten sposób, poprzez polską grupę zakupową można trafić ze swoimi produktami na światowe rynki.

Aktywność Stowarzyszenia od kilkunastu lat koncentrowała się głównie na tym, aby zadbać o przyszły rozwój sektora motoryzacyjnego, wpływając na kształt polskich i europejskich regulacji prawnych. Oczywiście, działania te nadal stanowią trzon prac SDCM. Jednakże Stowarzyszenie rozszerzyło aktywność o bardziej doraźne cele i skierowało swoją uwagę także na biznesowe wsparcie producentów z Polski m.in. w rozwijaniu eksportu. W ramach SDCM utworzony został zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych, którego zadaniem jest wspieranie producentów w kontaktach z zagranicznymi strukturami handlowymi. Polscy producenci dzięki powstaniu zespołu ambasadorów zyskali zatem unikatową szansę, aby skuteczniej zaistnieć na europejskich rynkach zagranicznych.

Aktywność SDCM w obszarze legislacji na rzecz branży sprawia, że Stowarzyszenie utrzymuje systematyczny kontakt z centralami międzynarodowych grup zakupowych. Stowarzyszenie ma zatem doskonałą okazję do zbudowania kontaktów, wspierając producentów z Polski w całej Europie i właśnie zaczyna eksplorować jeden z wielu kanałów handlowych.

Poszukujący możliwości rozwoju swoich firm przedstawiciele polskich producentów części, proszeni są więc o kontakt pod adresem: biuro@sdcm.pl.

Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej!

Producenci z Polski już dzisiaj osiągają znaczące sukcesy na rynkach europejskich, a potwierdzeniem tego jest fakt, iż ponad 50% produkcji krajowej jest eksportowane do innych krajów. Towary kupowane w Polsce przez największych dystrybutorów części stanowią dziś ponad 45% obrotu tych firm. Oczywiście jest to wynikiem zapotrzebowania na te produkty przez ostatecznych klientów, co wskazuje jak doceniane są krajowe produkty, a z drugiej strony pokazuje, iż polskie firmy mają potencjał na arenie międzynarodowej.

Znamy już przypadki, w których kontrakt z podmiotem takim jak GROUPAUTO Polska spowodował tak duży wzrost zapotrzebowania na produkcję części motoryzacyjnych, że producenci nie mogą nadążyć z realizacją zamówień. Z pewnością takich problemów życzyłaby sobie każda firma. Współpraca z tą grupą to niemal gwarancja transgranicznego handlu na czterech rynkach europejskich. Mam tu na myśli Francję, Wielką Brytanię, Niemcy i oczywiście Polskę. To szansa z której trzeba skorzystać. Wystarczy sięgnąć po ten kawałek tortu – mówi Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

Zostaw Komentarz