Popyt na naukę

20 lut 2015

1120 szkoleń, 9537 przeszkolonych pracowników z 3252 warsztatów. To najkrótsze podsumowanie działalności szkolenowej Inter Cars w roku 2014.

Dział szkoleń Inter Cars wciąż się rozwija i wprowadza nowe pomysły, które przyczyniają się do usprawnienia organizacji kursów. W zeszłym roku stworzony został specjalny samochód, dzięki któremu wdrożono nowe tematy zajęć. Jest to specjalnie przygotowany pojazd, w którym wywoływane są rozmaite usterki, tak by umożliwić uczestnikom szkoleń ich diagnozowanie oraz ustalenie przyczyny powstania. Auto jest więc bardzo pomocne w prowadzeniu zajęć doskonalących umiejętności diagnostyczne.

Info_Pras_Inter_Cars_szkoleniaImponujące liczby

Z danych zebranych przez dział szkoleń Inter Cars wynika, że zainteresowanie jego ofertą wciąż rośnie. Można zatem wnosić, że coraz większa liczba warsztatowców traktuje szkolenia jako inwestycję w kompetencje, które pozwalają poszerzyć zakres oferowanych usług, a tym samym zwiększyć dochody.

Najpopularniejszym tematem szkoleń w ostatnim kwartale 2014 była „Budowa i diagnostyka układów zasilania silników ZS – common rail”. Odbyło się aż dziewięć sesji. Na drugim miejscu pod względem popularności uplasowało się szkolenie „Automatyczne skrzynie biegów” – przeprowadzono je aż osiem razy. Pokazuje to, w których dziedzinach warsztaty upatrują największego potencjału wzrostu liczby zlecanych usług, oraz które uznają za najbardziej wymagające pod względem kompetencji mechaników.

IC szkolenia

Rozszerzona tematyka

Ponieważ zapotrzebowanie na doskonalenie zawodowe pracowników warsztatów wciąż rośnie, dział szkoleń technicznych Inter Cars planuje w tym roku zwiększyć liczbę szkoleń i wprowadzić nowe ich tematy, zarówno biznesowe, jak i produktowe oraz techniczne.

I tak szkolenia biznesowe obejmują następujące zagadnienia:

 1. Komunikacja w warsztacie – poziom 1;
 2. Komunikacja w warsztacie – poziom 2;
 3. Język korzyści;
 4. Trudny klient i trudne sytuacje w warsztacie;
 5. Standard obsługi w 6 krokach.

Do oferty włączone zostaną również szkolenia motocyklowe, podczas których swoją cenną wiedzę i doświadczenie przekazywać będzie Tomasz Kędzior, szkoleniowiec, a także wielokrotny mistrz Polski oraz wicemistrz Europy Centralnej w wyścigach motocyklowych. Na pakiet szkoleń motocyklowych złożą się takie tematy jak:

 1. Gaźnikowe układy zasilania w silnikach motocyklowych;
 2. Układy wtryskowe w silnikach motocyklowych;
 3. Techniczne aspekty: a) układ przeniesienia napędu w motocyklach, b) układy rozrządu w silnikach czterosuwowych, c) inne łańcuchy stosowane w silnikach motocyklowych;
 4. Techniczne aspekty: a) układy hamulcowe w motocyklach, b) sprzęgła w silnikach motocyklowych, c) opony motocyklowe.

Info_Pras_Inter_Cars_szkolenia (3)Tematami szkoleń praktycznych dotyczących samochodów osobowych będą:

 1. Układ zasilania common rail oraz układ oczyszczania spalin FAP;
 2. Układy klimatyzacji;
 3. Systemy bezpieczeństwa ABS/ESP;
 4. Diagnostyka czujników;
 5. Auta hybrydowe .

Samochodom ciężarowym poświęcone zostaną szkolenia:

 1. Oczyszczanie spalin;
 2. Szkolenie Techniczne MERITOR ELSA 225.

Odbędą się także szkolenia produktowe:

 1. Odpowiednia filtracja w pojazdach silnikowych (MANN FILTER);
 2. MAHLE włącza turbo – turbosprężarka w rodzinie MAHLE;
 3. TPMS – system kontroli ciśnienia w oponach.

Nowa lokalizacja, nowe możliwości

Kolejną tegoroczna nowością jest stacjonarne Centrum Szkoleniowe Inter Cars. To nowoczesna placówka, wyposażona w profesjonalny sprzęt, w której można prowadzić zajęcia dotyczące serwisowania samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych.

Powstanie Centrum Szkoleniowego jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie warsztatowców pogłębianiem swoich kompetencji oraz związaną z tym potrzebą dysponowania przez Inter Cars własnym zapleczem warsztatowym. Centrum mieścić się będzie przy ulicy Gdańskiej 27 w Czosnowie. Obecnie w budynku trwają prace remontowe powierzchni biurowej i warsztatowej.

Najważniejszą zaletą nowego obiektu jest jego wielofunkcyjność. Znajdować się tu będzie w pełni wyposażony warsztat dla aut ciężarowych i osobowych oraz dwie nowoczesne sale szkoleniowo-konferencyjne. Nowa lokalizacja stwarza nieporównywalnie większe możliwości, z powodzeniem będzie pełnić zarówno funkcję szkoleniowo-konferencyjną, jak i nowoczesnego warsztatu, gdzie na miejscu będzie można przekazywać wiedzę praktyczną oraz wymieniać się doświadczeniami. Do tego w swej nowej siedzibie dział szkoleń Inter Cars będzie mógł zaproponować klientom dwudniowe szkolenia stacjonarne.

1 comments
 1. Mahle nadal prowadzi szkolenia dla młodzieży i z tego co mi wiadomo cieszą się one dużym zainteresowaniem. Wspierają młodych a to duży plus!

Zostaw Komentarz