Pożytki z oryginalnych źródeł światła

03 sty 2016

OSRAM1
Zadowolenie klienta to cel, do którego dążą wszyscy właściciele warsztatów, a osiągnąć je można przede wszystkim fachowo obsługując pojazd pozostawiony do naprawy. Fachowo oznacza również montaż części, które spełniają normy i są dobrej jakości.

Z najnowszego badania ARC, przeprowadzonego w październiku na zlecenie firmy OSRAM, wynika, że aż 87% kierowców zakłada, iż kupuje oryginalne produkty. Tym bardziej jadąc do warsztatu klient  spodziewa się, że to co zostanie zamontowane w jego pojeździe będzie trzymało dobry standard.

Jednocześnie niestety rozszerza się zjawisko obniżania jakości produktów oraz podszywania się pod markowych producentów. W efekcie klient, który ufa swojemu mechanikowi może szybko to zaufanie całkowicie utracić. Wystarczy, że na przykład po zmianie lampy nie świeci ona tak jak powinna lub co gorsza jej kiepska jakość będzie przyczyną dalszych problemów i dodatkowych kosztów. Czy można wtedy liczyć, że taki klient jeszcze kiedyś wróci?

 W interesie samego warsztatu leży więc by  korzystać z produktów renomowanych marek, gwarantujących wysoką jakość i odpowiednie parametry.

 Jak sprawdzać?

OSRAM3Firma OSRAM przygotowała specjalne narzędzia pomagające zweryfikować oryginalność produktów. – Proponujemy klientom dwa rozwiązania, które dotyczą lamp (żarówek) ksenonowych, bo te są najczęściej podrabiane – informuje Magdalena Bogusz. – Jednym z nich jest zaawansowany system kodowania produktów. Należy jednak zaznaczyć, że obejmuje on jedynie najnowsze lampy, wyprodukowane po 1 października 2015 roku. Dlatego, aby dać możliwość sprawdzenia żarówek ksenonowych, które znalazły się na rynku wcześniej, stworzyliśmy serwis internetowy www.czyoryginal.pl, gdzie na podstawie zdjęć produktu, opakowania i dowodu zakupu, wykonanych np. smartfonem, można uzyskać informację od specjalisty z jakim produktem mamy do czynienia.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Jeśli mamy wątpliwości, czy na pewno kupiliśmy lampę ksenonową OSRAM, wystarczy wysłać wymaganą dokumentację poprzez formularz na stronie. Po analizie specjalistów, szybko odesłane zostaną wyniki ekspertyzy i informacje, czy produkt jest oryginalny.

Dodatkowe zabezpieczenia

Lampy ksenonowe OSRAM wyprodukowane po 1 października 2015 r. mają dodatkowe zabezpieczenia. Na każdym opakowaniu znajduje się kod, a na lampie dane, które razem tworzą unikalny zestaw informacji, pozwalający każdemu klientowi zweryfikować oryginalność produktu. Na stronie www.osram.com/trust można uzyskać informację zwrotną od razu po wprowadzeniu wymaganych danych.

– Warto sprawdzać produkty, bo lampy złej jakości mogą zdecydowanie pogorszyć sprawność oświetlenia, a przez to bezpieczeństwo na drodze zostanie zagrożone przypomina Magdalena Bogusz. To zaś klientowi z pewnością się nie spodoba. Poza tym z badania ARC wynika, że blisko 90% badanych chciałoby mieć możliwość weryfikacji online oryginalności zakupionych  w tym też zamontowanych) lamp samochodowych.

Warsztaty są bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu pomiędzy producentem źródeł światła, a konsumentem. Wymieniając żarówki czy lampy w warsztacie, kierowcy zdają się na poradę i fachowość mechanika. Dlatego powinny to być miejsca, gdzie montuje się tylko oryginalne produkty. A żeby tak się stało, warsztaty powinny przede wszystkim korzystać ze sprawdzonych źródeł zakupu.

Zostaw Komentarz