Prąd, tylko skąd

23 mrz. 2016
WARSZTATOWIEC.info $$today_txt$$
Modne stało się ostatnio wieszczenie nieuchronnie nadciągającej rewolucji elektrycznej w motoryzacji, a tym samym odwrotu od ropy naftowej. Rozwój techniki powoli pokonuje bowiem podstawowy problem, z jakim dotąd się borykano, czyli magazynowania energii. Baterie są bowiem coraz doskonalsze i wydajniejsze.

Nie daj Boże, żeby ta elektryczna rewolucja przyszła do nas zbyt szybko, bo wtedy się okaże, że nie ma skąd brać prądu. Już wszyscy zdążyli zapomnieć, jak to latem straszyli nas ograniczeniami w dostawach elektryczności z powodu zbyt niskiego stanu rzek. Wyobraźmy więc sobie, co by się działo, gdyby wszyscy podłączyli na noc swoje samochody do ładowarek, niczym telefony komórkowe. Nasze przestarzałe elektrownie i system przesyłu, który trzyma się kupy chyba tylko dzięki modlitwom energetyków, nie miałyby prawa takiego eksperymentu przetrzymać.

Być może kiedyś się to wszystko zmieni. Wszak kiedy pojawiły się pierwsze automobile, benzynę do nich kupowało się w aptekach, a stacje paliw były dopiero śpiewem przyszłości. Może więc doczekamy się porządnego systemu energetycznego i nie trzeba będzie elektrycznych samochodów ładować dynamem napędzanym pedałami.

reklama
miniaturka

Centrum z uprawnieniami

Centrum Szkoleniowego Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie zyskało prawo do wydawania zaświadczeń nieodzownych pracownikom warsztatów zajmującym się obsługą i naprawą samochodowych systemów klimatyzacji.

miniaturka

Nowości w Delphi Team Club

Firma Delphi wprowadziła nowe funkcje do swojego programu Delphi Team Club, tak by był on jeszcze bardziej przyjazny w obsłudze. Strona, dostępna w odświeżonej szacie graficznej, zawiera katalog nagród rozszerzony do ponad 200 pozycji, wśród których są karnety/bony, sprzęt RTV i AGD, multimedia, narzędzia, produkty dla dzieci oraz produkty Delphi.

miniaturka

Więcej sprzęgieł od Valeo

Valeo znacznie powiększyło swą ofertę sprzęgieł. Nowe referencje znalazły się również na liście alternatorów i rozruszników.

miniaturka

Kolejne zestawy

O kilka kolejnych referencji wzbogaciła się ostatnio gama produktów firmy TEXTAR. Większość nowości to zestawy do wymiany klocków hamulcowych.

miniaturka

Konfort z kolejną homologacją

Homologacja przyznana przez koncern VW urzadzeniu do obsługi układów klimatyzacji KONFORT VAS 581 003 dołącza do innych, wcześniej uzyskanych przez włoską firmę TEXA od czołowych producentów pojazdów.

miniaturka

O.K. Serwis rusza z kampanią

Właśnie rusza pierwsza, ogólnopolska kampania reklamowa sieci niezależnych warsztatów O.K. Serwis. Działania reklamowe obejmą prasę oraz internet i będą trwały do końca roku.

miniaturka

Gwiazda po raz trzeci

Shell Polska po raz trzeci został uhonorowany nagrodą „Gwiazda Jakości Obsługi”. Wyróżnienie to przyznawane jest w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi na podstawie badania opinii konsumentów.

miniaturka

Tłumik wahadłowy w tarczy

Tam gdzie drgania są tak duże, że tradycyjne sposoby tłumienia okazują się niewystarczająco skuteczne, a jednocześnie zastosowanie dwumasowego koła zamachowego nie jest jeszcze konieczne, znakomicie sprawdzi się tłumik wahadłowy umieszczony w tarczy sprzęgła.

Zostaw Komentarz