Premiery, nowości

12 lut 2015

Wysyp rozmaitych rynkowych nowości zawsze zbiega się z terminem targów Automechanika. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bowiem na ogromnych terenach Messe Frankfurt swoją ofertę prezentuje praktycznie cały motoryzacyjny świat. Przykładem może być firma ZF Services, która przedstawiła po raz pierwszy amortyzatory nowej generacji, o czym można przeczytać na naszych łamach.

Warto też nadmienić, że nasza rubryka poświęcona nietuzinkowym awariom wzbogaciła się o kolejną frapującą historię z morałem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Nowa generacja amortyzatorów

Firma ZF Services zaprezentowała nowy rodzaj amortyzatorów. Są one wytwarzane w innowacyjnym procesie produkcji, w którym nie stosuje się spawania ani malowania.

miniaturka

NGK powiększa ofertę

Największą nowością w ofercie firmy NGK na rynek wtórny są czujniki temperatury spalin. Oprócz tego powiększony został asortyment cewek zapłonowych i sond lambda.

miniaturka

Czy można skręcać po cichu

Przy ustalaniu przyczyny usterek ambicja bywa czasem ważniejsza od doświadczenia.

miniaturka

Ostrożnie z wysprzęglikami

Nie ma chyba bardziej frustrującej sytuacji w warsztacie jak ta, gdy z powodu własnej nieudolności, braku wiedzy itd. zepsujemy zupełnie dobrą nową część. Nie dość, że taka wpadka może podkopać zawodową reputację, to jeszcze boleśnie uderza po kieszeni.

miniaturka

Jak dobrać świece zapłonowe

Jakie świece zapłonowe wybrać i jak często je wymieniać? Odpowiadając na to pytanie najlepiej polegać na opinii fachowców.

miniaturka

Bridgestone największy

Bridgestone nieprzerwanie od sześciu lat jest największym na świecie producentem opon i wyrobów z gumy. Potwierdzają to wyniki najnowszego rankingu opracowanego przez magazyn Tire Business.

Zostaw Komentarz