Problemy z przepływomierzem

12 lut 2015

Niewłaściwie działający przepływomierz potrafi napsuć krwi użytkownikowi samochodu, a także mechanikowi, który musi odnaleźć przyczynę awarii. Czasem bowiem ustalenie, że winny jest właśnie przepływomierz, nie jest wcale takie proste. Warto zatem przeczytać o tym, jak należy postępować z tym czujnikiem.

Nasz kącik poświęcony dziwnym awariom wzbogacił się o kolejną historię. Tym razem bohaterem opowieści jest BMW X5 z automatyczną skrzynią biegów.

Na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu po raz kolejny odbędzie się „Forum Warsztatowe”, czyli cykl prelekcji poświęconych nowoczesnych rozwiązaniom technicznym stosowanym w samochodach. Zapewne każdy warsztatowiec znajdzie w przygotowanym przez organizatorów programie temat, który go szczególnie interesuje.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Przepływomierz powietrza

Czujnik służący pomiarowi masy powietrza płynącego do cylindrów, popularnie nazywany przepływomierzem, potrafi przysporzyć wielu problemów. Skutki jego niesprawności bywają bowiem podobne do awarii wynikających z niewłaściwego działania wielu innych elementów silnika lub osprzętu

miniaturka

Tajemnicza skrzynia

Znane w przyrodzie zjawisko mimikry, czyli upodabniania się jednego gatunku do drugiego, celem udania, że jest się kimś innym, występuje również w diagnostyce samochodowej. Niektóre awarie mogą bowiem mieć objawy, które potrafią sugerować zupełnie nieprawdziwe przyczyny.

miniaturka

Forum Warsztatowe
na Targach Techniki Motoryzacyjnej

Już po raz dwunasty podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu (które w tym roku odbędą się w dniach 27-30 marca) zorganizowany zostanie cykl wykładów zebranych pod szyldem „Forum Warsztatowego.”

miniaturka

Mistrzostwa Mechaników

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Uczestnikami zawodów mogą być doświadczeni serwisanci, jak również uczniowie szkół mechanicznych, którzy wystartują w kategorii Młody Mechanik. Finały odbędą się pod koniec marca podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

miniaturka

HELLA – nowy asortyment lamp ksenonowych plus 30

HELLA wzbogaciła swoją ofertę oświetleniową o lampy ksenonowe nowej serii HELLA XENON +30 dające światło o temperaturze barwy dochodzącej do 5000 K, a zatem zbliżonej do bardzo jasnych świateł dziennych LED stosowanych w nowoczesnych pojazdach.

Zostaw Komentarz