ProfiAuto Pit Stop 2016

09 mar 2016

Ponad 50 imprez w całym kraju, w planach bezpłatna kontrola minimum 5000 samochodów i „grafik” wypełniony do końca roku. Rusza kolejna edycja akcji, organizowanej już od czterech lat przez ProfiAuto wraz z partnerami sieci i producentami. Ekipa Pit Stopu będzie w tym roku bardzo aktywna i widoczna w wielu polskich miastach. Celem jest przypominanie kierowcom, jak stan techniczny pojazdów może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

Cykl ProfiAuto Pit Stop to regionalne akcje, podczas których każdy kierowca ma możliwość skorzystania z bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodu i uzyskania porady mechanika. Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę m.in. na kwestie ważne dla bezpieczeństwa, takie jak stan zawieszenia, ogumienia, szyb, akumulatora, układu klimatyzacji, wycieraczek, a także poprawne ustawienie świateł. W czasie, gdy rodzic zajmuje się samochodem, dzieci zwykle mogą skorzystać z kącika zabaw wypełnionego kolorowankami, książeczkami i gadżetami. W ubiegłym roku ekipa Pit Stopu odwiedziła 35 miejscowości i skontrolowała około 3000 samochodów. Plan na ten rok obejmuje ponad 50 lokalizacji, 5000 sprawdzonych samochodów i około 30 000 rozdanych gadżetów.

W ramach Pit Stopu ekipa naszego lokalnego partnera, wraz z zespołem, który przyjeżdża z głównej siedziby ProfiAuto, bezpłatnie sprawdza stan techniczny samochodów. Udzielamy porad eksperckich, a wydarzeniu towarzyszą m.in. zabawy dla dzieci. Mimo iż nasze spotkania z kierowcami odbywają się w luźnej atmosferze, ich główne założenia są bardzo poważne. Zwracamy uwagę na znaczenie bieżącej kontroli stanu technicznego samochodów i podnosimy świadomość właścicieli w tym względzie. Chcemy uświadamiać kierowcom, że nawet niewielkie usterki mogą mieć bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

Akcja jest organizowana w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się kierowcy, tzn. na parkingach centrów handlowych lub w innych ważnych dla danych miejscowości punktach. ProfiAuto Pit Stop towarzyszy często również imprezom okolicznościowym, lokalnym świętom, wydarzeniom organizowanym m.in. przy współpracy miejskich komend Policji czy władz miasta.

Partnerami akcji są w tym roku m.in. marki Osram i Varta, a wkrótce dołączą do nich kolejne. Cykl objęty został ponadto patronatem medialnym dzienników regionalnych należących do grupy Polska Press.

Pełen grafik zaplanowanych na wiosnę ProfiAuto Pit Stopów znaleźć można tutaj.

Zostaw Komentarz