ProfiAuto podumowuje PitStop

10 gru 2018

90 miast, 6550 sprawdzonych pojazdów i 360 zaangażowanych serwisów samochodowych – ProfiAuto podsumowało tegoroczny cykl PitStopów. Dzięki tej akcji już po raz czwarty polscy, czescy i słowaccy kierowcy korzystali z bezpłatnej kontroli podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. W edycji 2018 nowością były m.in. towarzyszące wybranym wydarzeniom lekcje w szkołach.

 

ProfiAuto PitStop to seria wydarzeń dla zmotoryzowanych, które corocznie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Mobilna ekipa serwisowa ProfiAuto pojawia się w ogólnodostępnych miejscach takich jak parkingi centrów handlowych czy rynki. Każdy kierowca może liczyć na fachową weryfikację stanu technicznego samochodu, porady specjalistów i sezonowe upominki, w tym m.in. płyn do spryskiwaczy. PitStop to także dodatkowe atrakcje o charakterze rozrywkowym i edukacyjnym – w wielu miejscowościach wspierane są przez miejskie władze.

Za pomocą PitStopów przypominamy właścicielom samochodów, że stan ich pojazdów to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa. Usterki techniczne są bowiem jedną z przyczyn wypadków drogowych. W 2018 roku aż 6550 kierowców skorzystało z możliwości dodatkowej kontroli i uzupełniło o nią standardowy kalendarz przeglądów, co pokazuje, że świadomość społeczna w tym zakresie systematycznie rośnie – powiedziałi Michał Tochowicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju ProfiAuto.

Podczas czwartej edycji akcji PitStop mechanicy dokonywali przeglądu najważniejszych układów i podzespołów – sprawdzali stan techniczny ogumienia, zawieszenia, akumulatora, oświetlenia oraz wycieraczek. Zwracali też uwagę na jakość filtra kabinowego, płynów eksploatacyjnych, temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego.

Wybranym wydarzeniom towarzyszyły edukacyjne akcje w szkołach, podczas których eksperci ProfiAuto poprzez zabawę przybliżali najmłodszym uczniom tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa jazdy, a w przypadku szkół zawodowych – dzielili się praktyczną wiedzą.

Organizatorami PitStopu w 2018 roku byli: marka ProfiAuto, jej lokalni partnerzy oraz firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA. W akcjach wzięli też udział mechanicy z 360 ProfiAuto Serwisów.

 

Zostaw Komentarz