Przedwojenny wynalazek w nowoczesnym samochodzie

12 lut 2015

Czasem znakomite pomysły rodzą się, zanim mogą być w pełni spożytkowane. Tak było z tłumikiem drgań, w którym wykorzystano wahadła. Rozwiązanie to opracowano jeszcze przed wojną. Dziś znajduje ono zastosowanie w nowoczesnych systemach tłumienia drgań skrętnych konstruowanych przez inżynierów firmy LuK należącej do Grupy Schaeffler.

Targi Inter Cars to nie tylko wielki przegląd niezależnego rynku motoryzacyjnego, ale również efektowny show. Na pasie lotniska na warszawskim Bemowie zaprezentują się doskonali zawodnicy startujący w niezwykle efektownych konkurencjach motorowych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Tłumienie wahadłem

Coraz wydajniejsze silniki wymagają coraz bardziej efektywnych systemów tłumienia drgań skrętnych Dwumasowe koło zamachowe z odśrodkowym tłumikiem wahadłowym to jedno z rozwiązań opracowanych przez specjalistów firmy LuK.

miniaturka

Moc mocy

Podczas tegorocznego Inter Cars Motor Show widzowie będą mogli podziwiać popisy przedstawicieli sportów motorowych. Pojawią się motocykle i samochody, w tym sportowe ciężarówki, dragstery i driftowozy.

miniaturka

Jedz jabłka, pij cydr…
…montuj polskie części!

W odpowiedzi na rosyjskie embargo m.in. na polskie owoce, w internecie głośno zrobiło się o akcji jedzenia jabłek na złość Putinowi. Embarga na produkowane w Polsce części zamienne do samochodów nikt co prawda nie nałożył, ale również wskazanym jest z nich korzystać.

miniaturka

Euro 6 wkracza

Od 1 września wszystkie nowe samochody z silnikiem wysokoprężnym wchodzące do produkcji muszą spełniać normę Euro 6, zaś z początkiem przyszłego roku obowiązek ten będzie dotyczyć już każdego auta napędzanego dieslem opuszczającego taśmę produkcyjną.

miniaturka

EXIDE zapowiada nowości

Firma Exide zapowiada, że na zbliżających się targach Automechanika we Frankfurcie zaprezentuje nowe gamy swych akumulatorów.

Zostaw Komentarz