Redaktor dostrzega, ale nie wszystko

15 lip 2015
W Unii Europejskiej zanotowano wzrost liczby sprzedanych nowych samochodów o 6,8%, a u nas tymczasem sprzedaż spadła o prawie 2%. Do tego skromna liczba 147 tysięcy nowych pojazdów sprzedanych w Polsce od początku roku jest i tak zawyżona o kilka tysięcy, bowiem część aut została zarejestrowana tylko tymczasowo, a następnie opuściła kraj, czego już CEP (czyli Centralna Ewidencja Pojazdów) nie uwzględnił – zauważa znany dziennikarz znanego dziennika.
Oto redaktor dostrzegł, po raz pierwszy chyba, że w CEP-ie mogą być jakieś nieścisłości. Szkoda, że widzi je dopiero teraz, kiedy mowa o nieco zawyżonej liczbie zarejestrowanych nowych pojazdów. Redaktor nie miał natomiast do danych CEP-u zastrzeżeń, kiedy alarmował o matuzalemowym wieku parku samochodów w Polsce oraz nasyceniu naszego kraju pojazdami na poziomie zbliżonym do Niemiec, choć powszechnie było wiadomo, że wskaźniki budowane na podstawie danych CEP-u to statystyczna bujda. I to na resorach.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Delphi rozbudowało się w Krakowie

Firma Delphi ukończyła rozbudowę laboratoriów testowych w swoim centrum technicznym w Krakowie.

miniaturka

Urządzenia diagnostyczne Bosch
z 2-letnią gwarancją

Od maja wszystkie nowe urządzenia diagnostyczne sprzedawane przez firmę Bosch są objęte 2-letnią gwarancją. Dodatkowo, w przypadku nowych montażownic Fenice, klient może otrzymać gwarancję na kolejne 2 lata.

miniaturka

Medal za akumulatory

Business Centre Club uhonorował swym Medalem Europejskim firmę Exide Technologies za akumulatory marek Centra i Exide z serii Start-Stop AGM.

miniaturka

Continental wyróżnia serwisy

Już po raz siódmy firma Continental przygotowała ranking najlepszych w Polsce serwisów oponiarskich, należących do sieci Conti360o Fleet Services.

miniaturka

TRW regeneruje i wystawia

TRW Automotive Aftermarket prezentuje na amsterdamskich targach ReMaTec 2015 swoją ofertę w dziedzinie regeneracji części. Pokazuje m.in. regenerowane zaciski i przekładnie kierownicze do ciężkich samochodów użytkowych.

miniaturka

Grubszy katalog Valeo

Regularnie przybywa referencji w asortymencie Valeo. I tak wśród nowych pozycji katalogowych znalazły się części do układów chłodzenia, klimatyzacji, oświetlenia, przeniesienia napędu oraz rozruszników i alternatorów.

miniaturka

Hella w Renault i Lamborghini

Firma Hella pochwaliła się, że dostarcza na fabryczne wyposażenie oświetlenie do Renault Espace oraz ciągników Lamborghini Trattori.

Zostaw Komentarz