Regenerowane zaciski z dobrymi perspektywami

03 kw. 2018

Producenci zacisków hamulcowych, ale i firmy zajmujące się regeneracja tych elementów,  mają przed sobą dobre perspektywy. Z roku na rok wzrasta bowiem liczba nowych modeli samochodów wyposażonych hamulce tarczowe na obu osiach pojazdu.

Według raportu amerykańskiej agencji analitycznej Persistence Market Research, rynek zacisków hamulcowych ma przed sobą perspektywę wzrostu. Oczekuje się jeszcze bardziej powszechnego stosowania tych komponentów w samochodach i motocyklach oraz udoskonalania ich konstrukcji dzięki możliwościom, jakie otwierają najnowsze technologie – w tym druk 3D. Rynek zacisków hamulcowych jest więc stabilny, a upowszechnienie samochodów elektrycznych nie powinno uderzyć w producentów powszechnie dziś stosowanych układów hamulcowych.

 – Układ napędowy pojazdów o niekonwencjonalnym zasilaniu wymusza częstsze hamowanie silnikiem, co prowadzi do mniejszego zużycia podzespołów układu hamulcowego, jednak nie powinno to w znacznej mierze wpłynąć na sprzedaż tych elementów na globalnym rynku części zamiennych, zwłaszcza w perspektywie najbliższych dziesięciu lat – ocenia Grzegorz Nowaczyk z firmy Lauber.

W dzisiejszej motoryzacji ogromne znaczenie ma ekologiczne podejście do produkcji oraz eksploatacji samochodu. Coraz większą przychylnością władz Unii Europejskiej cieszą się firmy zajmujące się regeneracją części motoryzacyjnych. Przygotowanie podzespołów do ponownego użycia wymaga bowiem znacznie mniejszego nakładu energii oraz zużycia surowców niż produkcja nowych elementów. Regenerowane części są także atrakcyjne dla nabywców – nie tylko ze względów ekologicznych, ale także cenowych i jakościowych. Profesjonalnie wykonana fabryczna regeneracja przywraca podzespołom pełną funkcjonalność oraz trwałość zbliżoną do nowych części stosowanych na pierwszy montaż w samochodach.

Firma Lauber regeneruje w swojej fabryce w Słupsku m.in. zaciski hamulcowe, pompy wspomagania kierownicy, wtryskiwacze common rail, alternatory i rozruszniki. Przedstawiciele firmy nie mają wątpliwości, że rynek regeneracji części w najbliższych latach będzie przeżywał rozkwit.

Części poddane fabrycznej regeneracji uznawane są w Europie za produkty pełnowartościowe. Współczesne metody produkcji pozwalają odtworzyć pierwotną jakość podzespołów, przy zachowaniu jak największej liczby elementów zastosowanych na pierwszy montaż – wskazuje Grzegorz Nowaczyk.
Dużej szansy rozwoju upatrujemy w segmencie zacisków hamulcowych, które już dziś są bardzo popularne na rynku części zamiennych. Wraz ze zwiększaniem się parku pojazdów zapotrzebowanie na nie będzie wzrastać. Zwłaszcza w naszym kraju, gdzie znaczna część samochodów to auta używane, sprowadzone zza granicy, często ze znacznym przebiegiem. Warto pamiętać o tym, że w zaciski wyposażone są także auta hybrydowe i elektryczne, które w najbliższych latach będą zwiększać swój udział w polskim rynku – dodaje przedstawiciel Laubera.

Skorzystanie z regenerowanych pierwszomontażowych części może okazać się lepszym wyborem od tańszych zamienników. Części takie jak zaciski hamulcowe nie powinny być wymieniane częściej niż raz w czasie całego cyklu eksploatacji samochodu. Wybór odpowiedniej jakości produktu jest tu zatem kwestią kluczową.

Firma Lauber ma w swojej ofercie regenerowane zaciski hamulcowe, które zapewniają pokrycie większości polskiego parku samochodowego. Produkt fabrycznie regenerowany spełnia normy produktu nowego, co oznacza, że przechodzi wieloetapowy proces kontroli jakości oraz udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja.

Zostaw Komentarz