Rekordowy rok Moto-Profil

17 paź 2017

Wysoki wzrost przychodów firmy Moto-Profil, aktywność jej partnerów handlowych na lokalnych rynkach i poza granicami kraju, cyfrowa przyszłość marki ProfiAuto oraz poszerzające się grono jej wyjątkowych ambasadorów – to główne wątki poruszane w trakcie minionej Konferencji Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil.

Podczas piątej konferencji ProfiAuto, która odbyła się w Łodzi, właściciele ponad 120 największych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych z Polski, Czech i Słowacji, podejmowali tematy związane z rozwojem sieci i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań. Konferencję rozpoczął Sławomir Błaszczyk – właściciel i prezes firmy M-Mot, przewodniczący powołanej w ubiegłym roku Rady Programowej ProfiAuto. W swoim przemówieniu podsumował roczną działalność Rady, podkreślając, że projekty, które inicjuje Moto-Profil, tworzone są z myślą o rozwoju każdego z partnerów i będą ewoluować wyłącznie przy ich wsparciu i przy ścisłej z nimi współpracy. Zaprosił wszystkich partnerów ProfiAuto do kontaktu z Radą, zgłaszania swoich pomysłów, konstruktywnych dyskusji na temat wdrażanych projektów, wymiany doświadczeń, a także do udziału w szkoleniach.

Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii marki ProfiAuto,  przedstawił zrealizowane w 2017 roku kluczowe projekty marketingowe, PR-owe i promocyjne. W ciągu roku ponad 1100 warsztatów samochodowych w Polsce, i ponad 100 w Czechach  i Słowacji przyjęło pomarańczowe barwy marki czyniąc ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek sieci warsztatów samochodowych w Polsce. II seria programu „Projekt Warsztat”, według telewizyjnych statystyk, była drugim najchętniej oglądanym programem na antenie TVN Turbo, a dzięki 117 zrealizowanym akcjom PitStop specjaliści ProfiAuto zdiagnozowali blisko 10 000 samochodów, nawiązując kontakt z ich właścicielami.

Podczas spotkania obecni byli także goście specjalni, którzy w mijającym roku podjęli strategiczną współpracę z firmą Moto-Profil: przedstawiciele firmy Neptis, do której należy znana aplikacja dla kierowców – Yanosik; Adam Klimek, prowadzący program „Samochód marzeń – kup i zrób”,  który od 2017 poszerzył grono doradców ProfiAuto i w swoim programie występuje w pomarańczowych barwach marki; Maciej Wisławski, znana postać polskiego sportu motorowego, kierowca i pilot rajdowy, zaangażowany w szkolenia w sieci ProfiAuto Serwis, który wraz z zespołem specjalistów przeszkolił na torze Jastrząb ponad 500 właścicieli ProfiAuto Serwisów. Dodać tu od razu należy, że  wspomniany cykl szkoleń będzie w 2018 roku przy wsparciu Macieja Wisławskiego kontynuowany oraz rozbudowywany o kolejne treści.

W trakcie konferencji ProfiAuto nie zabrakło także czesko-słowackiego akcentu. O rozbudowie sieci u naszych południowych sąsiadów opowiadał Jindrich Kreci, dyrektor ds. rozwoju marki ProfiAuto w Czechach i na Słowacji. Podkreślał, że doświadczenie, którym może się pochwalić zespół tworzący markę ProfiAuto w Polsce to najlepszy punkt wyjścia do budowania silnej marki także na rynkach zagranicznych. O potencjale tych rynków świadczy krótki czas, w którym zainicjowano budowanie sieci serwisów i pierwsze spektakularne efekty w postaci ponad 100 warsztatów.

Generalnie przyszłość marki ProfiAuto stoi pod znakiem cyfryzacji. Plan, zgodnie z którym do 2020 roku w punktach napraw z pomarańczowym logotypem telefony stacjonarne zostaną zastąpione przez nowoczesną aplikację ProfiAuto, to nie sen przyszłości, ale realny i możliwy do osiągnięcia cel, o którym opowiadali Andrzej Brylak, pełnomocnik zarządu Moto-Profil ds. rozwoju biznesu oraz Marcin Franc z firmy DotConnet, twórca aplikacji ProfiAuto oraz ProfiAuto Manager.  Dzięki  temu oprogramowaniu klient może za pomocą kilku kliknięć umówić się na wizytę, a warsztat może łatwiej organizować swoją pracę.

– Bez wątpienia rok 2017 to jeden z najlepszych okresów dla nas i naszych partnerów – powiedział Piotr Tochowicz, prezes zarządu firmy Moto-Profil. – Lojalność, partnerstwo i profesjonalizm to wyznawane przez nas wartości. Możemy przedstawić podczas tego spotkania informacje o wzroście przychodów przedsiębiorstwa, rozwoju marki ProfiAuto i zwiększeniu jej rozpoznawalności, a także… konieczności rozbudowy naszych magazynów. Beneficjentami tego sukcesu są przede wszystkim nasi partnerzy oraz serwisy należące do sieci ProfiAuto Serwis, którzy osiągnęli wzrost na niespotykaną skalę.

Partnerami wydarzenia były marki: ATE, Brembo, Febi Bilstein, Gates, Magneti Marelli, Mann Filter, Monroe, NGK NTK, Philips, Schaeffler Luk Ina Fag Ruville, Tedgum, Tomex, Total, ZF Sachs Lemforder TRW, Zimmerman.

 

Zostaw Komentarz