Rekordowy ProfiAuto Show

02 lip 2014

1Ponad 35000 gości, 140 wystawców i dwa dni szczelnie wypełnione rozmaitymi atrakcjami – tak najkrócej można  scharakteryzować  tegoroczną edycję targów ProfiAuto Show, które odbyły się w katowickim Spodku.

 Trwająca dwa dni, jedenasta już edycja targów ProfiAuto Show ugruntowała pozycję katowickiej imprezy wśród najważniejszych krajowych wydarzeń motoryzacyjnych. W tym roku wystawcy, zespoły muzyczne, organizatorzy pokazów i odwiedzający zajęli całe wnętrze Spodka oraz cały teren przylegający do tego obiektu, czyli w sumie ok. 12 000 m2.

Formuła ProfiAuto Show rozwija się z każdą kolejną edycją. Plan tegorocznej imprezy opracowaliśmy zarówno z myślą o osobach zafascynowanych motoryzacją, jak i o przedstawicielach branży, tzn. producentach części, akcesoriów i wyposażenia warsztatów, właścicielach sklepów i hurtowni oraz  pracownikach serwisów samochodowych – mówi Olgieranger, prezes zarządu spółki Profi Partners, organizatora targów.

10W Spodku powstały stoiska najważniejszych producentów zasilających w swe wyroby motoryzacyjny rynek wtórny, można było również tu zobaczyć z bliska m.in. profesjonalnie poddane tuningowi Lamborghini Aventador oraz Gallardo, jedyne w Polsce Mitsubishi Colt Evo biorące udział w tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski czy takie unikaty jak luksusowa, przedwojenna, amerykańska limuzyna Plymouth P8 Roadking z 1939 roku i Ford Custom DeLuxe 4door z lat 50. ubiegłego wieku. Jednocześnie miłośnicy motoryzacyjnych emocji mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności zasiadając za kierownicą bolidu marki Toyota z sezonu 2007 Formuła 1 Racer (wyposażonego w oryginalne koła, fotel i kierownicę) a także symulatora jazdy samochodem WRC z symulacją przeciążeń. Do dyspozycji stał także symulator dachowania zbudowany na bazie trzydrzwiowego Citroëna C4.

Na placu przed Spodkiem przez dwa dni odbywały się koncerty i konkursy dla publiczności oraz emocjonujące pokazy, które już   od wielu lat są wizytówką ProfiAuto Show. W tym roku emocje podgrzewały m.in. wyczyny profesjonalnych kaskaderów i pasjonatów stuntu motocyklowego. Wieczorem dla fanów motoryzacji zagrał raper TEDE, znany także jako prowadzący program „Operacja Tuning” w TVN Turbo.

– Po raz kolejny udało nam się pobić rekord frekwencji, zarówno pod względem liczby odwiedzających jak i wystawców. Ponad 35 000 gości to imponująca liczba i zarazem wyzwanie, które będziemy mieli na uwadze podczas planowania kolejnej edycji ProfiAuto Show – podsumował Bogumił Papierniok, ekspert motoryzacyjny sieci ProfiAuto

Fot. Paweł Cieśliński

Zostaw Komentarz