Rozruszniki do klasycznych Porsche

18 kwi 2019

Zdobycie części do nie produkowanych od dawna samochodów bywa bardzo trudne, więc właścicieli klasycznych modeli Porsche 911, 928 i 959 z pewnością ucieszy fakt, że firma Bosch zaczęła oferować rozruszniki do tych aut.

Oferowane od niedawna przez firmę Bosch rozruszniki do klasycznych modeli Porche powstają na bazie aktualnie produkowanych rozruszników, w których odpowiednio przeprojektowana została głowica i sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem. W efekcie mają one moc 2 kW (oryginalne 1,5 kW), co oznacza zwiększoną pewność przy uruchamianiu silnika. Dodatkowo w ten sposób zapewniona została również dostępność części zamiennych przy kolejnych naprawach. Nowe rozruszniki są ponadto lżejsze i mają bardziej kompaktową budowę, stanowią więc niejako ulepszoną wersję oryginalnej części, która została już wycofana z produkcji seryjnej. Oczywiście rozruszniki z programu reengineering Bosch Classic, które można zamówić poprzez sieć Bosch Service, hurtownie lub w centrach Porsche, są zgodne ze standardami oryginalnego wyposażenia Bosch.

Rozrusznik do historycznych modeli Porsche został opracowany przez inżynierów Bosch w oddziałach w Getyndze i Schwieberdingen. Jego produkcją – jak również innych wersji, na przykład rozrusznika HEF109 do współczesnych pojazdów użytkowych – zajmuje się fabryka w Getyndze. – Możliwość skorzystania w naszym programie reengineering z ponad 100-letniego doświadczenia firmy Bosch w dziedzinie rozruszników i alternatorów stanowi dużą korzyść dla Bosch Classic – mówi Frank Mantel, dyrektor działu Bosch Classic. – Mamy satysfakcję, że dzięki nowemu rozrusznikowi przyczynimy się do tego, że fani oldtimerów będą mogli cieszyć się swoimi pojazdami przez długi czas.

Dodać jeszcze można, że w przypadku opłacalnych napraw starszych samochodów osobowych i ciężarowych, warsztaty i ich klienci mają do dyspozycji również korzystne cenowo alternatywne rozwiązania w postaci regenerowanych rozruszników i alternatorów z programu Bosch eXchange.

Fot. Bosch

 

Zostaw Komentarz