Ruch w interesie

25 lut 2015

Na rynku dostawców części dla przemysłu samochodowego widać wzmożony ruch. Koncerny wykupują od siebie udziały, wymieniają się nimi, zwiększają portfolio, albo zmniejszają, koncentrując się na poszczególnych asortymentach. Z departamentów odpowiedzialnych za komunikację płyną zaś oficjalne zapewnienia prezesów i zarządów, że dzięki owym transakcjom nastąpi optymalizacja, lepsze zaspokojenie potrzeb klientów i dalszy, nieustający rozwój.
Szczerze mówiąc, pogubić się już można podczas prób ustalenia, do którego koncernu należą poszczególne marki. Widać jednak wyraźny trend polegający na postępującej konsolidacji na rynku dostawców pierwszomontażowych.
Z kolei w segmencie zamienników widać tendencję odwrotną. Dostawców wciąż przybywa i pochodzą oni z coraz bardziej egzotycznych zakątków świata. Wystarczy wybrać się na Automechanikę we Frankfurcie, gdzie mnogość stoisk i oferentów przywodzi na myśl Wielki Bazar w Stambule. Czy to dobrze, czy to źle? No właśnie. Sami jesteśmy ciekawi.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Bosch przejmuje ZF Lenksysteme

Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen stał niedawno właścicielem firmy TRW, sprzedać jednak musiał udziały w swej spółce ZF Lenksysteme. Kupił je Bosch.

miniaturka

Zawory EGR i czujniki EGT

Zawory EGR i czujniki EGT mają związek ze spalinami, jednak ich umiejscowienie i rola są zupełnie inne.

miniaturka

Sprawdzać przy każdej okazji

Przedstawiciele firmy BILSTEIN namawiają, by przy każdej nadarzającej się okazji przeprowadzać kontrolę amortyzatorów.

miniaturka

Michelin nagrodzony

Firma Michelin otrzymała wyróżnienie za opracowanie technologii EverGrip™ , która pozwala zachować maksymalną przyczepność nawet częściowo zużytych opon.

miniaturka

Taurus przedstawicielem Kamei

Od początku 2015 r. za dystrybucję w Polsce boxów dachowych marki Kamei odpowiada firma Taurus z Mikołowa, która została oficjalnym przedstawicielem niemieckiego producenta.

miniaturka

Kalendarz i nowa marka narzędzi

Tegoroczny kalendarz znanej w branży lakierniczo-blacharskiej firmy APP wprowadził ją do niwielkiej grupy firm, które przygotowując takie wydawnictwo decydują się na zorganizowanie specjalnej sesji fotograficznej.

Zostaw Komentarz