SACHS Performance, czyli części do tuningu

25 kwi 2022

SACHS Performance to marka pod jaką ZF Aftermarket oferuje elementy cechujące się podwyższoną wytrzymałością w stosunku do standardowych części. Są to głównie elementy zawieszenia i układu przeniesienia napędu przeznaczone do tuningu, które bez większego trudu mogą być montowane w miejsce oryginalnych części.

Bogate doświadczenia, jakie marka Sachs zebrała biorąc od dziesięcioleci żywy udział w sportach motorowych pozwoliło stworzyć całą gamę produktów SACHS Performance przeznaczonych na rynek wtórny, które kierowcom poszukującym sportowych wrażeń pozwalają dokonać odpowiedniej adaptacji ich pojazdów. Jak zapewnia producent części te cechują się tylko nie tylko najwyższą jakością, ale jednocześnie są proste i intuicyjne w montażu.

Filarami oferty SACHS Performance są elementy eksploatacyjne zawieszenia oraz układu przeniesienia napędu, takie jak zestawy zawieszeń (zawieszenia typu Coilover) oraz sprzęgła (m.in. zestawy sprzęgieł sportowych, dociski sprzęgła, tarcze sprzęgłowe z materiałem ciernym ze spieków metalicznych, czy zestawy sprzęgieł z pełnym kołem zamachowym przeznaczone do jazdy wyścigowej). Za ich produkcję odpowiada dział ZF Race Engineering, który dba o najwyższą jakość produktów, a także ich pełną kompatybilność, tak by montaż odbywał się na zasadzie Plug and Play (Zamontuj i Używaj). Jeśli dodatkowo wymagane są połączenia elektryczne, części są wyposażane w odpowiednie wtyczki. Dzięki takiemu podejściu producenta, tuning pojazdu jest prosty, szybki i możliwy do przeprowadzenia przez każdego profesjonalnego mechanika.

Zawieszenie z pełną regulacją wysokości i siły tłumienia

Zawieszenia typu Coilover (CSS), które zapewniają dynamikę i sportowe parametry, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy to jeden z z flagowych produktów marki SACHS Performance. Dzięki zastosowanemu w nich starannie opracowanemu mechanizmowi, w prosty sposób można ustawić pożądaną wysokość zawieszenia pojazdu oraz siły tłumienia amortyzatorów. Odbywa się to za pomocą jednego kliknięcia. Opcja niezależnej korekty prześwitu i siły tłumienia pozwala także na uzyskanie aż 20 różnych ustawień – od „miękkich” do „twardych”.

Wszystkie elementy zawieszenia zostały sprawdzone i udoskonalone we współpracy z najlepszymi specjalistami od tuningu – partnerami serwisowymi ZF na torze Nürburgring oraz inżynierami ZF Race Engineering GmbH. Uzyskały także certyfikat TÜV.

Sprzęgła o zwiększonej wytrzymałości

Oferta SACHS Performance wyróżnia się także gdy chodzi o sprzęgła przeznaczone do pojazdów sportowych i tuningowanych. Wielu kierowców wykorzystujących w pełni możliwości swoich samochodów dostrzega, że fabryczne zestawy sprzęgła nie są w stanie przenieść zwiększonego momentu obrotowego i sprostać podwyższonej temperaturze pracy, przez co zużywają się szybciej, niż można by tego oczekiwać. Problemem staje się także wytrzymałość sprzęgła przy bardziej wyczynowej jeździe, kiedy biegi zmienia się szybciej i częściej. Sprzęgła SACHS Performance są odpowiedzią na te problemy. Zastosowane w ich produkcji technologie i materiały zapewniają podwyższoną wytrzymałość na dynamiczną zmianę biegów, gwarantują dużą odporność na wysoką temperaturę oraz pozwalają na przeniesienie zwiększonego momentu obrotowego silnika, co jest kluczowe podczas jazdy po torze czy po chiptuningu.

W ofercie znajdziemy także sprzęgła przeznaczone do standardowej eksploatacji – w ich przypadku stosowany jest materiał cierny w postaci ulepszonej mieszanki organicznej zawierającej miedź, co gwarantuje komfort użytkowania przy jednoczesnym zapewnieniu wytrzymałości w temperaturze ok. 300-350 °C. Szczególną rolę odgrywają jednak tarcze sprzęgła SACHS Performance ze spieków metalicznych. Zastosowany materiał zachowuje swoje właściwości nawet do 550 °C, co ma szczególne znaczenie w trakcie jazdy na torze wyścigowym. Warto wspomnieć, że w wybranych zestawach sprzęgieł SACHS Performance znajdują się także tarcze sprzęgłowe z wbudowanymi tłumikami drgań, z których trzeba korzystać, gdy tuning wymaga zastąpienia koła dwumasowego pełnym kołem zamachowym.

 

 

Zostaw Komentarz