SACHS do użytkowych

26 lis 2014

Zawieszenie pojazdów użytkowych poddawane jest podczas eksploatacji znacznym obciążeniom, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa wymaga stosowania części zamiennych najwyższej jakości. W doborze amortyzatorów pomocny będzie z pewnością  nowy katalog firmy ZF Services: „Amortyzatory SACHS do pojazdów użytkowych”. 

ZF_Services_Sachs_ Katalog_NfzAmortyzatory w olbrzymim stopniu wpływają na właściwości jezdne ciężarówek, autobusów i autokarów. Dzięki dobrze dobranym amortyzatorom pojazdy stają się bardziej przewidywalne i pewniejsze w prowadzeniu, niezależnie czy poruszają się z ładunkiem czy bez. Jednocześnie, elementy te należą do tych części eksploatacyjnych, których zużycie praktycznie często jest niezauważalnie dla kierowcy. Dlatego w pojazdach użytkowych powinny być one regularnie i szczegółowo kontrolowane oraz wymieniane najpóźniej po przejechaniu 250 000 kilometrów.

ZF Services dostarcza amortyzatory marki SACHS jakości OE do pojazdów użytkowych. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, elementy te gwarantują dłuższy okres eksploatacyjny oraz wyższy komfort podróży, umożliwiając bezpieczny transport nawet najbardziej wrażliwych ładunków. Na szczególną uwagę zasługuje system Continuous Damping Control (CDC), który z powodzeniem sprawdził się już w milionie pojazdów. Układ ten automatycznie dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów do jakości nawierzchni drogi, stanu obciążenia i stylu jazdy kierowcy.

Nowy katalog „Amortyzatory Sachs do pojazdów użytkowych” zawiera rozszerzone portfolio produktów marki. Na 1276 stronach znalazły się następujące podkategorie: „Ciężarówki / Vany”, „Autobusy / Autokary”, „Zawieszenie kabiny” oraz „Osie / Przyczepy / Naczepy”. Główna część katalogu jest dostępna w dwóch wersjach językowych – angielskiej i niemieckiej. Wstęp oraz kluczowe fragmenty zostały też przetłumaczone na kolejne 17 języków, w tym polski.

Katalog dostępny jest w wersji papierowej oraz jako PDF dostępny pod linkiem: www.zf.com/services/catalog), a także w stale aktualizowanym katalogu online “WebCat”: https://webcat.zf.com/. Warsztaty mogą też zamawiać wersję drukowaną u dystrybutorów.

Zostaw Komentarz