Samochody i modelki ubrane w kolory

26 lis 2014

ProfiAuto_kalendarz_2015Aż 65 godzin spędzonych w studiu fotograficznym, cztery modelki, cztery supersamochody, jeden mistrz bodypaintingu. Efektem przedsięwzięcia jest trzynaście niezwykłych zdjęć wykorzystanych w najnowszym kalendarzu ProfiAuto. Bodypainting tchnął nowe życie w stary, i wydawałoby się, zgrany motyw „dziewczyna + samochód”.

Fotografie składające się na kalendarz ProfiAuto 2015 to połączenie motoryzacji ze sztuką. Do zdjęć wykorzystano cztery supersamochody: Lamborghini Gallardo LP560-4, Ferrari 458 Edizione Speciale, Nissana GT-R Black Edition i Ferrari California. Autom towarzyszą modelki ucharakteryzowane w niezwykły sposób, dzięki czemu tworzą z samochodami efektowne barwne kompozycje.

Kalendarz na 2015 rok jest odmienny od wszystkich poprzednich edycji. Na oryginalny pomysł, wykorzystania modelek wtopionych w tło zdecydowaliśmy się, aby przewietrzyć nieco branżowe standardy – mówi Michał Tochowicz, menadżer projektu ProfiAuto. – Praca na planie wymagała precyzji i cierpliwości. Złudzenie optyczne nie jest bowiem łatwe do wyczarowania. To godziny charakteryzacji, dobierania odpowiednich odcieni farby i poszukiwania właściwego ustawienia. Rezultat końcowy jest jednak wart tego wysiłku i tak specyficzny, że niemożliwy do podrobienia w jakimkolwiek programie graficznym – wyjaśnia.

Efekt złudzenia optycznego i wizualnego scalenia modelek z tłem osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalnej techniki bodypaintingu, zwanej mimikrą. Do współpracy nad kalendarzem zostali zaproszeni artyści, którzy na co dzień pracują przy produkcji teledysków największych polskich gwiazd. Autorem charakteryzacji był Marian Folga, zdobywca wielu polskich i światowych wyróżnień w dziedzinie bodypaintingu, m.in 5 miejsca na mistrzostwach świata w bodypaintingu w Monachium oraz 1 miejsca na zawodach FacePainting Trophy w Warszawie.ProfiAuto_kalendarz_2015_kwiecienProfiAuto_kalendarz_2015_majProfiAuto_kalendarz_2015_wrzesien

Zostaw Komentarz