SDCM liczniejsze

26 sie 2019

Do Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) dołączyła kolejna w tym roku marka zajmująca się dystrybucją części motoryzacyjnych – Distrigo. Należy ona do Grupy PSA – właściciela marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall. Distrigo ma wzmocnić pozycję PSA na niezależnym rynku motoryzacyjnym. Przynależność do SDCM będzie w tym pomocna.

SDCM zrzesza i reprezentuje producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, ściśle współpracujących z sieciami warsztatowymi, które łącznie skupiają już ponad 4 tysiące warsztatów. Przynależność do stowarzyszenia nie tylko stwarza szanse nawiązania relacji z nowymi partnerami biznesowymi, ale również zapewnia możliwość uczestniczenia w kreowaniu rynku i działaniach wpływających na decyzje legislacyjne dotyczące branży.

Miejsce dla wszystkich

Wśród producentów należących do SDCM można znaleźć firmy, które produkują części na potrzeby serwisowania i napraw samochodów, jak również przedsiębiorstwa wytwarzające komponenty służące do montażu pojazdów. Do stowarzyszenia należą również dystrybutorzy oferujący części na niezależnym rynku. Obecność w tym gronie marki należącej do jednej z największych grup produkujących pojazdy może więc niejednego zaskoczyć, choć nie ma w tym nic dziwnego mając na uwadze plany grupy PSA czy też wyzwania stojące przed całą motoryzacją.

Cieszymy się, że w tym roku kolejny już dystrybutor zasilił nasze szeregi. Po przystąpieniu do SDCM doskonale wszystkim znanej firmy Auto Partner SA dołącza do nas Distrigo, stosunkowo nowa marka grupy PSA. Podpisaliśmy także porozumienie z Europart Polska SA. Z kilkoma następnymi prowadzimy rozmowy o współpracy. Każda nowa firma to wzmocnienie naszego stowarzyszenia. To kolejny partner do wymiany poglądów, wizji czy rozmów o współpracy pomiędzy naszymi członkami. Przynależność do SDCM marki należącej do grupy produkującej pojazdy pokazuje to, o czym mówimy od dawna – że nasze stowarzyszenie to platforma porozumienia dla wszystkich firm z sektora automotive. Niezależnie od tego czy należą do polskiego czy zagranicznego kapitału. W tak intensywnie zmieniającym się ostatnio rynku trzeba łączyć, a nie dzielić. Mamy więc nadzieję na owocną współpracę z tą i każdą inną firmą przystępującą do SDCM – mówi Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Ważny aftermarket

Powstała w 2016 roku marka Distrigo prężnie rozwija się na świecie. W samej Europie działa już w 10 krajach, w tym w Polsce, proponując coraz większą ofertę części i akcesoriów zamiennych nie tylko do pojazdów produkowanych przez grupę PSA, ale również do samochodów różnych innych marek i to bez względu na ich wiek.

– W swojej ofercie mamy części do samochodów większości marek, w tym części regenerowane, a także akcesoria, opony, oleje, produkty chemii warsztatowej. Dzięki szerokiemu asortymentowi, doświadczeniu grupy PSA oraz sprawnej logistyce jaką oferujemy, chcemy zwiększać nasz udział na polskim, europejskim i światowym aftermarkecie. Przystąpienie do SDCM to dla nas możliwość współpracy z organizacją i partnerami o ugruntowanej pozycji na rynku i wspólne podjęcie wyzwań, z jakimi mierzą się nie tylko producenci pojazdów, ale także aftermarket – mówi Piotr Karaszewicz, dyrektor ds. Części Zamiennych i Serwisu, odpowiedzialny za rozwój Distrigo w Polsce.

Wyzwania na miarę XXI wieku

Rynek motoryzacyjny jest bardzo wymagający – wiedzą to wszyscy, którzy na nim działają. Ciągłe zmiany, niezwykle ostra konkurencja, duże oczekiwania klientów co do jakości, wprost odwrotne do ceny, jaką skłonni byliby zapłacić za produkty czy usługi– to codzienność branży motoryzacyjnej. Do tego dochodzą regulacje prawne tworzone w Unii Europejskiej i w krajach członkowskich. Problemem aftermarketu są na przykład europejskie przepisy dotyczące homologacji typu, postępująca cyfryzacja i ograniczenia dostępu do danych pojazdu. Z kolei OE zmaga się między innymi z nowymi normami emisji CO2 czy rosnącą potrzeba modernizacji fabryk w kierunku 4.0.

Nie brakuje zatem tematów, które mogą jednoczyć różnych rynkowych graczy we wspólnym wysiłku na rzecz usuwania przeszkód, które stają przed wszystkimi.

 

Zostaw Komentarz