SENSIFY, czyli inteligentne hamulce Brembo

25 paź 2021

 

Firma Brembo przedstawiła SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym najbardziej zaawansowane oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję zintegrowano z elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

 

SENSIFY™ łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym. Dzięki temu układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym systemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

– Poprzez wprowadzenie SENSIFY™ Brembo rozwija możliwości sterowania układem hamulcowym, oferując nowy sposób na poprawę jazdy i dostosowywanie działania hamulca do jej stylu. SENSIFY™ zapewnia kierowcom poczucie pewności. Stanowi kolejny krok naprzód w dążeniu do dostarczania branży motoryzacyjnej nowoczesnych, innowacyjnych, inteligentnych i ekologicznych rozwiązań – mówi Daniele Schillaci, Chief Executive Officer Brembo.

Nazwa SENSIFY™ powstała z połączenia dwóch słów: SENSE, czyli zmysł, dzięki któremu człowiek odbiera bodźce zewnętrzne, i SIMPLIFY, czyli prostota w wykorzystaniu systemu w pojeździe. Wedle zapewnień Brembo, układ działa intuicyjnie, reaguje dynamicznie i płynnie,  gwarantując wyjątkową kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca. Rozwiązanie wyewoluowało z dorobku technicznego i know-how firmy Brembo. System łączy w sobie najlepsze konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Efektem tego jest bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, lepsze osiągi i pewność działania, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z jazdy.

SENSIFY™ to także rozwiązanie bardziej ekologiczne. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń.  Jak zapewnia firma Brembo, SENSIFY™ otwiera też nowe możliwości w projektowaniu pojazdów, oferując producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym – od samochodów sportowych po miejskie, a także użytkowe. Na rynku  rozwiązanie to ma pojawić się na początku 2024 roku.

Zostaw Komentarz