Shell Helix Top Up – uniwersalny na dolewki

02 paź 2019

Shell wprowadza na rynek pierwszy olej silnikowy kompatybilny z jednostkami napędowymi wszystkich samochodów. Olej Shell Helix Top Up przeznaczony na dolewki, został opracowany z myślą o kierowcach, którzy nie wiedzą dokładnie, jakiego oleju potrzebuje silnik ich samochodu. Sprzedawany w charakterystycznej czerwonej butelce jest już dostępny na stacjach Shell w Polsce.

 

Regularna kontrola stanu oleju silnikowego oraz jego wymiana w odpowiednim czasie decydują o żywotności silnika. Niestety, kierowcy zbyt rzadko kontrolują poziom oleju i wydłużają okresy między jego wymianą. Każde takie niedopatrzenie grozi bardzo poważną awarią pojazdu, łącznie z zatarciem silnika, które jest trudne i kosztowne w naprawie.

W momencie zaświecenia się czerwonej lampki kontrolnej na desce rozdzielczej lub stwierdzenia niedoboru oleju podczas pomiaru wielu kierowców często nie wie, który olej jest odpowiedni do ich pojazdu. A nawet jeśli wiedzą, to nie mają pewności, czy będzie on dostępny na danej stacji paliw. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nowy Shell Helix Top Up. To olej przeznaczony specjalnie na dolewki, kompatybilny ze wszystkimi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Shell Helix Top Up został opracowany na bazie technologii Shell PurePlus w Centrum Technologii Shell w Hamburgu. Wedle zapewnień producenta, można go bez przeszkód mieszać ze wszystkimi dostępnymi na rynku olejami silnikowymi. Olej Top Up to szybkie rozwiązanie pośrednie – czy to jako zapasowa butelka w bagażniku, czy też jako pomoc w nagłych wypadkach.

Shell Helix Top Up to nowy produkt, który spełnia wymagania każdego silnika. Priorytetem było dla nas, aby niezależnie od silnika i dotychczas stosowanego oleju, klienci otrzymali uniwersalny środek smarny, dzięki któremu będą mogli szybko i łatwo poradzić sobie z napotkanym problemem bez konieczności sprawdzania szczegółowych specyfikacji – mówi Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

Shell zaleca użycie do silnika maksymalnie jednego litra oleju, tj. jednej butelki oleju Shell Helix Top Up. W przypadku uzupełnień o większej objętości należy zastosować olej spełniający wymogi producenta pojazdu.

Dzięki nowemu olejowi Shell Helix Top Up dajemy polskim kierowcom poczucie bezpieczeństwa i beztroski na drodze. Żyjemy szybko i potrzebujemy czasem rozwiązań dostosowanych do okoliczności. Zdarza się, że w podróży nie pamiętamy parametrów oleju, który do tej pory stosowaliśmy lub nie jest on akurat dostępny w miejscu, w którym się znajdujemy. Z zapasową butelką oleju Shell Helix Top Up w bagażniku podróżuje się spokojnie i pewnie – dodaje Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz