SKF stawia na praktyczne przykłady

19 wrz 2017

Aranżacja stoiska na targach branżowych nie musi ograniczać się do prezentacji produktów firmy. Przekonać się o tym będzie można podczas 16. edycji targów Inter Cars na stoisku firmy SKF, gdyż postawiła ona na praktyczne przykłady wykorzystania oferowanych przez nią części w codziennej pracy mechanika.

W centrum stoiska SKF staną dwa kompletne modele silników, których dobór nie jest przypadkowy. Można je znaleźć pod maskami wielu popularnych w Polsce modeli samochodów.

Staramy się łączyć naszą obecność na targach z prezentacją produktów na konkretnych przykładach. Obecnie wykorzystujemy do tego dwa modele silników, do których oferujemy kompletne zestawy do wymiany rozrządu – mówi Karol Krasiński z SKF. – Na co dzień jeden z tych silników wykorzystywany jest podczas szkoleń  technicznych dla mechaników. Dzięki temu każdy z uczestników może krok po kroku prześledzić cały proces wymiany poszczególnych części, oceny zużycia pozostałych elementów, na bieżąco rozwiać swoje wątpliwości czy podzielić się doświadczeniami z własnej praktyki, bądź uwagami swoich klientów.

Pierwszy model to wyprodukowany w Bielsku-Białej czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny 1.3 SDE. W ubiegłych latach był on wykorzystywany przez Fiata, Forda, General Motors, Grupę PSA czy Suzuki, stąd w zależności od marki nosi oznaczenie JTD, TDCi, CDTi, HDi czy DDiS. Do dziś można go znaleźć pod maską cieszących się dużą popularnością modeli, takich jak Astra, Corsa, Doblo, Panda, Punto czy Swift.

Korzystając z tego właśnie silnika eksperci firmy SKF przeprowadzą podczas targów Inter Cars szkolenia w formie prezentacji. Dotyczyć one będą zagadnień związanych z wymianą łańcucha rozrządu, prawidłowego ustawienia blokad rozrządu, momentów dokręcania oraz właściwego doboru narzędzi.

Drugi silnik to wspólny projekt Grupy PSA i Renault, który z racji swojej konstrukcji i pojemności 3 litrów znalazł zastosowanie w dużych modelach samochodów francuskich marek. Ma on klasyczny układ V6 z dwoma rzędami cylindrów i dwoma wałkami rozrządu. Napęd na wałki przenoszony jest za pomocą paska zębatego o długości prawie 3 metrów.

Na wszystkich odwiedzających stoisko SKF czekają przedstawiciele działu technicznego firmy, którzy służyć będą pomocą w kwestii właściwego doboru części, ich wymiany oraz zaleceń eksploatacji. Firma przygotowała też kilka niespodzianek i konkursów z praktycznymi nagrodami.

 

 

Zostaw Komentarz