SMARTWASHER – zielona alternatywa dla zmywaczy

Tekst sponsorowany 04 maj 2000

Zadbanie o nienaganną czystość to konieczny warunek napraw precyzyjnych części i podzespołów. Wydajna i skuteczna myjka jest dziś niezbędnym elementem wyposażenia warsztatu.

Zapewne każdy mechanik miał do czynienia z problemem brudnych części samochodowych. Elementy silnika, przepustnice, a nawet układ hamulcowy – wszystko to wymaga regularnego używania zmywaczy. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy koszty prowadzenia warsztatów samochodowych wciąż rosną, ich właściciele zastanawiają się, w jaki sposób ograniczyć wydatki i czym zastąpić drożejące produkty.

Co zamiast zmywaczy?

Przez wiele lat atrakcyjną alternatywą dla zmywaczy była benzyna ekstrakcyjna, stosowana jako rozpuszczalnik wszelkich tłuszczów, wosków, a nawet smoły. Jej cena jednak także rośnie, a przy tym stosowanie tej substancji jest szkodliwe dla środowiska. Dlatego też firma CRC, światowy producent profesjonalnej chemii motoryzacyjnej, już jakiś czas temu doszła do wniosku, że doskonałym zamiennikiem zmywaczy mogą być myjki warsztatowe z płynem myjącym na bazie wody.

SMARTWASHER – ekologiczny i praktyczny

CRC zainwestowała w tę technologię w 2015 roku, kiedy kupiła firmę produkującą myjki SMARTWASHER. Myjka warsztatowa nie jest nowym wynalazkiem, spotkać ją można w wielu warsztatach. Warto jednak powiedzieć o korzyściach używania tego urządzenia które zapewnia skuteczne mycie części, a przy tym jest przyjazne środowisku.

Dlaczego warto wybrać myjkę SMARTWASHER firmy CRC? Producent oferuje kilka modeli, od małych wolnostojących, poprzez mobilne, do dużych i odpornych na wysokie obciążenia. Tak szeroka gama pozwala na dobór opcji najlepiej dopasowanej do potrzeb konkretnego warsztatu. Kolejną zaletą tych produktów jest materiał, z którego są wykonane. To tworzywo HDPE, które jest odporne na uderzenia, obciążenia i zmiany temperatur.

Obsługa urządzeń SMARTWASHER jest prosta, a ich konstrukcja nieskomplikowana. Wewnątrz znajduje się pompa oraz grzałka, a całym systemem steruje się za pomocą prostego sterownika z włącznikiem. Mycie SMARTWASHEREM jest bardzo prostą czynnością. Wygodne użycie i skuteczność usuwania zanieczyszczeń zapewniają dwie wylewki, z których jedna jest zakończona pędzlem.

Jak działa SMARTWASHER?

Mycie w urządzeniach firmy CRC odbywa się w cyklu zamkniętym. Znajdująca się w myjce grzałka (4) podgrzewa płyn OzzyJuice (3) do około 40°C, dzięki czemu z maty uwalniane są mikroby Ozzy (5), mające za zadanie rozłożyć zabrudzenia ropopochodne na dwutlenek węgla i wodę. Drobnoustroje krążą w obiegu zamkniętym i usuwają wszelkie zabrudzenia organiczne. To właśnie sprawia, że płyn zachowuje swoje właściwości. Taki proces mycia nazywa się bioremediacją.

Najważniejszymi elementami myjki są specjalny płyn myjący OzzyJuice oraz mata filtrująca z mikrobami OzzyMat (1, 2). Znajdują się one w zestawie startowym, płyn w ilości aż 60 litrów. Pamiętać należy, że CRC zaleca regularną wymianę maty. Należy to robić co miesiąc, aby dostarczyć maszynie kolejną porcję mikrobów niezbędnych do przeprowadzenia procesu czyszczenia. Należy również uzupełniać ubytki płynu OzzyJuice.

Zielone urządzenie na lata

SMARTWASHER w pełni zasługuje na miano „zielonego” urządzenia nie tylko z powodu koloru obudowy, ale przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczne dla użytkownika, a także przyjazne dla środowiska, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych zmywaczach, tym bardziej zaś o benzynie ekstrakcyjnej. Dzięki zastosowaniu płynu na bazie wody urządzenie może być wykorzystywane nie tylko w warsztatach, ale nawet przy produkcji żywności. Płyn OzzyJuice uzyskał certyfikaty potwierdzające jego bezpieczne użycie.

SMARTWASHER – gdzie szukać?

Urządzenia SMARTWASHER, a także materiały eksploatacyjne i części zamienne, znaleźć można u dystrybutorów na terenie całej Europy.

Firma CRC zapewnia także wsparcie techniczne producenta pod następującym numerem telefonu i adresem mailowym:
Łukasz:  tel. 664-499-306, e-mail Lukasz.filip@crcind.com

 

www.smartwasher.com, www.crceurope.com

 

Zostaw Komentarz