Solidność niemieckiej technologii

15 lis 2017

Neolux to rodzina samochodowych źródeł światła, przeznaczona dla kierowców szukających bardziej ekonomicznych zamienników żarówek najbardziej znanych producentów. Zamienników, które jednak jednocześnie zapewnią światło dobrej jakości.

Marka Neolux została utworzona w 1927 roku. W latach 30. i 40. XX wieku firma OSRAM zaczęła inwestować w rozwój spółki wytwarzającej żarówki sygnowane tą marką, by w 1965 r. na stałe włączyć je do portfolio swoich produktów i stać się ich wyłącznym importerem. Można więc powiedzieć, że Neolux jest drugą marką OSRAM na motoryzacyjnym rynku wtórnym.

Dziś oferta Neolux obejmuje szeroką gamę źródeł światła do motocykli, samochodów osobowych i ciężarówek, a także samochodów off-road. Są w niej zarówno standardowe żarówki halogenowe do samochodów osobowych, jak i żarówki o podwyższonych parametrach (seria Extra Light), o niebieskawym świetle (Blue Light) oraz wprowadzone niedawno żarówki o wydłużonej trwałości (Extra Lifetime) i żarówki do pojazdów terenowych (Off-Road). W ofercie można znaleźć nie tylko najpopularniejsze typy: H1, H3, H4 czy H7, lecz także H8, H11, HB3 i HB4. W portfolio są także lampy ksenonowe (D1S, D2S, D3S i D4S), żarówki pomocnicze oraz retrofity LED (m.in. W5W, T4W, P21W). Miłośnicy jazdy off-roadowej z pewnością docenią obecność w gamie Neolux żarówek Extra Power o mocy zwiększonej nawet do 100 W. Trzeba jednak pamiętać, że nie można ich używać na drogach publicznych.

Wiele lat ścisłej współpracy z OSRAM zaowocowało wysokimi standardami jakości, a w efekcie dobrą opinią i uznaniem dla marki. Aby utrzymać tę pozycję i sprostać oczekiwaniom klientów, Neolux nieustająco prowadzi prace badawczo-rozwojowe i stawia wysokie wymagania na każdym etapie produkcji przebiegającej zgodnie z rygorystycznymi niemieckimi normami bezpieczeństwa i jakości.

Zostaw Komentarz