Co śpiewa Volkswagen

10 gru 2015
W telewizji od pewnego czasu grasuje spot reklamowy Volkswagena. Ogląda się go nawet przyjemnie, bo jest wdzięczny i zabawny. Para inżynierów w białych fartuchach śpiewa na melodię popularnego 30 lat temu utworu niemieckiego zespołu Trio, że Volkswagen nam niemiecką jakość i precyzję w standardzie da da da.
Jako że spot jest dubbingowany i z ruchu warg widać, że w oryginale Frau Ingenieur śpiewa coś innego, postanowiliśmy dokonać analizy porównawczej. Otóż reklama w pierwotnej wersji przeznaczona była na rynek amerykański. I tam w standardzie oprócz „niemieckiej jakości i precyzji” oferują m.in.: wielofunkcyjną kierownicę, reflektory adaptacyjne, bezkluczykowy dostęp do samochodu i dwa tysiące dolarów rabatu.
Z ciekawości porównaliśmy cennik polski i amerykański. Również tu można znaleźć różnice. W Ameryce najtańszy Passat (z turbobenzynowym silnikiem 1.8) kosztuje nieco ponad 21 tysięcy dolarów, czyli około 80 tysięcy złotych. Rzut oka do polskiego cennika, a tam za najtańszego benzynowego 1.8 śpiewają 110 tysięcy złotych. Chyba powinniśmy czuć moralną przewagę nad Amerykanami. Wygląda na to, że nas stać na więcej.
À propos śpiewania, zdaje się, że po wybuchu skandalu z manipulacjami przy badaniach toksyczności spalin, VW będzie teraz w USA śpiewał (i to cienko) przebój Trio w wersji oryginalnej: Ich lieb’ dich nicht, du liebst mich nicht – aha! (Ja nie kocham ciebie, ty nie kochasz mnie – aha!).
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Fomar Friction się prezentuje

Ponoć jedno zdjęcie jest w stanie zastąpić setki słów. Film, nawet krótki, zastępować musi zatem ich tysiące. I ten właśnie sposób wybrała marka Fomar Fricton, by się zaprezentować na swoje 60-lecie.

miniaturka

Bezpłatnie ustawią światła

Firma HELLA, w ramach kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze”, po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję bezpłatnego badania oświetlenia samochodowego. W dniach 23-25 oraz 29 października 2015 roku w ponad trzydziestu stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju kierowcy będą mogli sprawdzić stan reflektorów w swoim aucie.

miniaturka

OSRAM na rzecz oryginalnych produktów

„Żarówka czy świeczniówka” to najnowsza akcja firny OSRAM, która w ten sposób chce zwrócić uwagę kierowców na ogromne znaczenie, jakie ma właściwe oświetlenie na drodze, a także zachęcić ich do sprawdzania, czy kupują oryginalne produkty oświetleniowe do samochodów.

miniaturka

Pięć warstw klocka hamulcowego

Od klocków hamulcowych wymaga się, aby gwarantowały zatrzymanie pojazdu na jak najkrótszym dystansie, a jednocześnie nie powodowały zbędnego hałasu. Jednocześnie podczas hamowania są one poddawane ogromnym obciążeniom – ciśnieniu dochodzącym do 140 barów i temperaturze osiągającej nawet 700 ºC. Dlatego tak ważna jest ich jakość.

miniaturka

Nowa platforma dla mechaników

Firma TOTAL uruchomiła platformę internetową www.teamtotalpro.pl, przeznaczoną dla mechaników. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, ma to być wartościowe źródło wiedzy technicznej.

miniaturka

Jubileusz w nowej siedzibie

irma Würth, znana m.in. jako dostawca wyrobów wykorzystywanych przez całą niemal branżę motoryzacyjną, świętowała 25 lat swej działalności w Polsce. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w nowej siedzibie firmy, w warszawskiej dzielnicy Ursus.

Zostaw Komentarz