Sposób na przewody pneumatyczne

30 gru 2018

Plączące się na podłodze przewody zasilające pneumatyczne narzędzia używane przez mechaników z pewnością nie usprawniają pracy w warsztacie. Związanych z nimi niedogodności można jednak uniknąć korzystając z automatycznych zwijadeł, np. takich jakie do swej oferty wprowadziła ostatnio firma Würth Polska.

DSA-S to oznaczenie całej serii zwijadeł do przewodów pneumatycznych, które od niedawna oferuje Würth Polska. Składają się nią urządzenia ze złączką W-SAFE 2000 lub gwintem zewnętrznym R 1/4 cala dostarczane z przewodem o długości od 8 do 18 metrów, średnicy wewnętrznej od 8 do 13 mm, przystosowanym do pracy pod ciśnieniem maksymalnym od 10 do 16 barów. Jest to przewód wykonany z poliuretanu (PUR) o wysokiej odporności (także na załamanie) oraz o małym ciężarze własnym. Co przy tym ważne – zachowuje swe właściwości również w bardzo niskich temperaturach.

W każdym ze zwijadeł z serii DSA-S zastosowany został mechanizm, dzięki któremu przewód równomiernie nawija się na całej szerokość bębna. Jednocześnie mechanizm ten reguluje siłę powodującą zwijanie, co sprawia, że przewód nawija się z niewielką prędkością. Komfort pracy podnosi też mechanizm blokujący. To on powoduje, że przewód nie jest stale napięty Po zakończeniu pracy należy przewód delikatnie wyciągnąć, a powoli zacznie on wracać do pozycji wyjściowej.

Obudowa wszystkich zwijadeł wykonana jest z solidnego tworzywa sztucznego. Ma ona zdejmowaną pokrywę, dzięki czemu w razie potrzeby przewód można wymienić na nowy bez rozbierania całego urządzenia.

Zostaw Komentarz