Stolica czystego powietrza

15 lip 2015
Pisaliśmy jakiś czas temu o projekcie ustawy wprowadzającej w Warszawie ekologiczną segregację samochodów, która zakaże wjazdu do centrum miasta pojazdom starszym, niespełniającym określonych norm. Przy okazji wypłynęła nowa, jakże ciekawa wiadomość. Otóż badania wykazały, że jakość powietrza w Warszawie bardzo się podniosła, od kiedy spalił się most Łazienkowski i nikt już nim nie jeździ. Może zatem należałoby pójść tym tropem i zamknąć dla ruchu samochodowego wszystkie pozostałe mosty? I tak np. Świętokrzyski zostawiłoby się do wyłącznego użytku rowerzystom, Siekierkowski służyłby jako stała trasa maratonu, natomiast mostem Poniatowskiego maszerowaliby kibice udający się na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym.
Kierowcom, jako jedyną przeprawę przez Wisłę zostawiłoby się prom Karczew – Gassy. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu rozwiązaniu powietrze w Warszawie poprawiłoby się jeszcze bardziej.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Często i krótko

Jak wynika z badania przeprowadzonego w styczniu przez Instytut PBS na zlecenie firmy Castrol, zdecydowana większość polskich kierowców jeździ przede wszystkim na krótkich odcinkach i uruchamia silnik więcej niż trzy razy dziennie. Taki styl jazdy ma negatywny wpływ na trwałość jednostki napędowej.

miniaturka

Lemförder – więcej części

Marka Lemförder, należąca do ZF Services, ma obecnie w ofercie ponad 13 000 części do układów kierowniczych i zawieszenia. Gama produktów została ostatnio poszerzona o 600 nowych produktów jakości OE.

miniaturka

Nowe perspektywy Valeo

IV Konferencja Valeo Service Eastern Europe, która odbyła się pod hasłem „Nowe perspektywy VALEO” stała się okazją do podsumowania działań firmy związanych z rozwojem nowych produktów w minionym roku, a także przedstawienia planów w tej mierze na rok bieżący.

miniaturka

Testery na okazyjnych warunkach

Firma LAUNCH Polska wprowadza ciekawą ofertę sprzedaży testera diagnostycznego X-431 PRO skierowaną do posiadaczy innych przyrządów diagnostycznych do diagnozowania samochodowych systemów elektronicznych.

miniaturka

Castrol Vecton
– nowa gama olejów do ciężarówek

W miejsce przeznaczonych do pojazdów użytkowych olejów Enduron i Tection Globar, firma Castrol wprowadza gamę olejów Vecton. Jak wykazały testy, przewyższają one nawet o 40% wymagania API i ACEA, co do ochrony silnika przed zużyciem, pozwalają także zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć przebiegi między wymianami.

miniaturka

Würth Polska świętuje 25-lecie

Z okazji 25-lecia pojawienia się firmy Würth na polskim rynku, a także 70. urodzin spółki-matki, organizowana jest seria dni otwartych w firmowych sklepach na terenie całego naszego kraju. Jest to dobra okazja dla przyszłych i obecnych klientów firmy Würth do obejrzenia ciekawych prezentacji oraz skorzystania z konsultacji i zaczerpnięcia porad u specjalistów.

miniaturka

80 lat KYB Group

KYB Group, jeden z czołowych producentów wszelkiego rodzaju amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego, obchodził niedawno 80-lecie swego istnienia.

Zostaw Komentarz