Supermechanik ELIT 2018 – kończy się I etap

10 lip 2018

Dobiega końca pierwszy etap konkursu o tytuł Supermechanik ELIT 2018. Już tylko kilka dni zostało na rozwiązanie zadań testowych. Tegoroczna edycja pobiła kolejny rekord frekwencji, więc uczestnicy muszą się wykazać bezbłędną wiedzą z zakresu serwisowania i napraw pojazdów mechanicznych.

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu Supermechanik ELIT 2018 było osiągnięcie do 30 czerwca przez dany podmiot prawny progu zakupów w sieci ELIT Polska wyznaczonego w momencie rejestracji. Kolejne dwa tygodnie, do północy 13 lipca, to czas na dokończenie testu złożonego z losowo wybranych pytań wielokrotnego użytku. Każdy z uczestników ma do dyspozycji dziesięć podejść, a za przekroczenie ustalonego na miesiąc progu zakupu przyznawane były kolejne próby.

– To trzecia edycja konkursu Supermechanik, stąd możemy pokusić się o pewne porównania. Nie jest więc zaskoczeniem, że w ostatnich dniach trwania pierwszego etapu rozwiązywanych jest najwięcej testówmówi Dawid Cieśla z ELIT Polska. – Już teraz możemy także potwierdzić, że z roku na rok rośnie liczba uczestników konkursu. Efektem tego jest podniesienie poziomu rywalizacji, gdyż margines udzielonych błędnie odpowiedzi staje  coraz mniejszy.

Po spełnieniu ustalonych progów zakupowych, kryterium awansu do kolejnego etapu konkursu jest dobiegająca właśnie końca próba, w której uczestnik musi udzielić jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Na tej podstawie zostanie ułożona lista stu osób, które w pierwszy weekend września spotkają się w Zakopanem. Na początek wszyscy zmierzą się w kolejnym teście składających się z pytań wielokrotnego wyboru. Po godzinnym sprawdzianie dziesiątka najlepszych zakwalifikuje się do półfinału.

Jeszcze tego samego dnia do rywalizacji o tytuł Supermechanik ELIT 2018 staną dwie osoby. Finałowym zadaniem będzie naprawa samochodu – jednego z dwóch identycznych egzemplarzy z identyczną usterką – w jak najkrótszym czasie. Zwycięzca otrzyma kluczyki do Opla Astry, zaś jego konkurent voucher o wartości 5 tysięcy złotych na zakup sprzętu warsztatowego w ELIT Polska.

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz