Tarcze i bębny pod kontrolę

16 Lip 2014

 Według firmy TRW Automotive Aftermarket wejście w życie przepisów ECE R90 dotyczących tarcz i bębnów hamulcowych powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 Od listopada 2014 roku, wszystkie produkowane lub sprzedawane w Europie tarcze i bębny hamulcowe do samochodów ciężarowych, a także  autobusów i przyczep, będą musiały spełniać minimalne standardy określone w regulacji ECE R90. Od listopada 2016 roku, przepisy te będą obejmowały również samochody osobowe i dostawcze. W celu spełnienia wymaganych norm, części muszą przejść wiele testów i uzyskać wynik porównywalny z ich odpowiednikami stosowanymi jako wyposażenie oryginalne.

W TRW postrzegamy wprowadzanie wszelkich przepisów wymagających standaryzacji istotnych dla bezpieczeństwa części, jako ważny krok naprzód dla całego przemysłu. Zakładając, że są powszechnie stosowane i przestrzegane, przepisy takie utrudniają produktom niskiej jakości oraz podróbkom zaistnienie na rynku, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko wypadków na drogach. Jako aktywny członek grupy opracowującej nowe przepisy, TRW wspiera promocję jakości sprzedawanych na rynku produktów – mówi Richard Adgey, manager odpowiedzialny w TRW za części i systemy hamulcowe.

Wewnętrzne wymogi TRW, co do jakości części przekraczają wymagania nowych przepisów, więc cieszymy się z ich wprowadzenia, podobnie jak miało to miejsce w 1999 roku podczas wchodzenia w życie przepisów ECE R90, dotyczących klocków hamulcowych. Bezpieczeństwo produkowanych przez nas części uznajemy za sprawę absolutnie kluczową. Uważamy także, że w naszej branży, każdy ma do odegrania swoją rolę, jeśli chodzi o działania na rzecz  poprawy bezpieczeństwa,  więc aktywnie zachęcamy do wprowadzania przepisów, przyczyniających się do podnoszenia standardów bezpieczeństwa – dodaje Richard Adgey.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz