TOMEX patronuje szkoleniom

28 sty 2020

Styczniowe szkolenie z bezpiecznej jazdy, które zostało zorganizowane przez klub Mitsumaniaki w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na torze w Łodzi było już trzecim przeprowadzonym pod patronatem firmy  TOMEX Hamulce.

W styczniowy weekend w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na torze w Łodzi ponad czterdziestu uczestników, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, miało okazję sprawdzić swoją wiedzę, zweryfikować swoje umiejętności oraz nauczyć się prawidłowego zachowania za kierownicą.

Kursanci mieli do dyspozycji w pełni profesjonalny tor, dwie płyty poślizgowe oraz salę teoretyczną. Była to doskonała okazja, aby poznać techniki jazdy ułatwiające panowanie nad autem w sytuacjach takich jak hamowanie równoległe, jazda po śliskim zakręcie, hamowanie awaryjne w śliskim zakręcie oraz z ominięciem przeszkody, a także zaznajomić się zasadami optymalizacji toru jazdy. Na koniec każdy z kursantów miał możliwość odbycia jazd na czas po całym torze, a więc sprawdzenia możliwości swojego samochodu, ale także połączenia wiedzy teoretycznej z przyjemną praktyką – powiedział Patryk Schultz, inicjator cyklu szkoleń.

– Jak widać, nasza firma nie ogranicza się tylko do produkcji wysokiej jakości elementów układu hamulcowego, ale zgodnie z nowym hasłem przewodnim, czynnie bierze udział w Projektowaniu Bezpieczeństwa. Tego typu szkolenia będą z pewnością kontynuowane w przyszłości – dodał Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

 

Zostaw Komentarz