Trochę bezpieczniej

15 lip 2015
W Polsce zwykło się mawiać, że każdy sensowny pomysł kończy się najwyżej jakąś doraźną akcją, a potem wszystko, jak zwykle, rozchodzi się po kościach. Czasem jednak coś się udaje wypracować systemowo.
Kiedy wiele miesięcy temu, po serii strasznych wypadków spowodowanych przez pijaków, policja zapowiedziała zintensyfikowanie kontroli trzeźwości kierowców, podejrzewaliśmy, że zapału mundurowym wystarczy na tydzień. Tymczasem „przesiewowe badania” prowadzone są nadal, co poświadczyć mogą piszący te słowa, którzy byli w tym roku sprawdzani już kilka razy.
Wydaje się, że sensownym pomysłem jest też zabieranie na miejscu prawa jazdy za drastyczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierowcom ze zbyt ciężką nogą chyba łatwiej jest się opamiętać, gdy w perspektywie mają rozstanie się z samochodem na trzy miesiące.
Może zatem zaczniemy w końcu gonić Europę nie tylko pod względem nasycenia kraju samochodami, ale również poziomu bezpieczeństwa na drogach.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

ProfiAuto Show – nowe otwarcie

Miłośnicy samochodów i motocykli wypełnili w weekend tereny nowego Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – ProfiAuto Show przyciągnęła zarówno profesjonalistów, jak i szeroką grupę fanów pojazdów mechanicznych. W tym roku organizatorzy postawili na nową lokalizację i ekstremalne show towarzyszące.

miniaturka

Młodzi po wiedzę

Do programu „Młode Kadry” dołączył Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. To już 17. placówka edukacyjna, która bierze udział w inicjatywie Inter Cars.

miniaturka

Energetyczne oszczędności

W ramach programu Bio Service prowadzonego przez Inter Cars uruchomiony został pilotażowy projekt audytów energetycznych. Objął on 6 wytypowanych warsztatów samochodowych, w których specjaliści ocenili wykorzystanie energii podczas codziennej pracy i pokazali, że można uzyskać oszczędności idące w grube tysiące złotych.

miniaturka

GKN stawia na wały

Koncern GKN należy do światowej czołówki w rozwoju i produkcji układów napędowych oraz części do nich, takich jak np. wysokoobrotowe przeguby, półosie i wały napędowe. Uważa przy tym, że jest to dziedzina z dobrymi perspektywami zważywszy na wzrost zainteresowania napędem na wszystkie koła.

miniaturka

Hengst otwiera fabrykę w Polsce

W ramach globalnej strategii Hengst uruchamia z końcem maja kolejny nowoczesny zakład produkcyjny. Dzięki niemu Polska, stanie się drugą co do wielkości, po Niemczech, europejską lokalizacją, w której będą produkowane filtry segmentu premium sygnowane marką Hengst.

miniaturka

Znów wiele nowości

Czerwiec to kolejny miesiąc, na który Nissens zapowiada rozszerzenie swej oferty o sporą liczbę nowości. Ma się ona bowiem wzbogacić o 37 nowych referencji.

Zostaw Komentarz