Na tropie jagulara

26 sie 2015
Kto w dzieciństwie darzył ciepłym uczuciem misia o bardzo małym rozumku, ten być może pamięta jak Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem zasadzali się na jagulary, które były straszliwe i kradły miód. Mimo wysiłków nie udało się jednak przyjaciołom namierzyć żadnego jagulara. Nasz minister gospodarki próbował schwytać Jaguara i też mu nie wyszło. W wyścigu o fabrykę zajęliśmy drugie miejsce, tuż za Słowacją. Minister wyjaśnił jednak, że Słowacy będą tyle dopłacać do kociej mordy na masce, że jeszcze im ta fabryka bokiem wyjdzie. Na Słowacji nie słychać jednak głosów zaniepokojenia. Widać, mają mniej przenikliwych ministrów.
Być może w Polsce będą produkowane jakieś elementy do Jaguarów. Z częściami wychodzi nam dużo lepiej.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

DKZ a modyfikacje silnika

Dwumasowe koła zamachowe zostały wynalezione przez inżynierów firmy LuK jako element tłumiący drgania skrętne wału korbowego. Doskonale spełniają one swoją rolę pod jednym wszelako warunkiem – parametry pracy silnika muszą odpowiadać założeniom jego konstruktorów.

miniaturka

KYB na YouTube

KYB Europe ma już ponad pół miliona odsłon na swoim oficjalnym kanale w serwisie społecznościowym YouTube, gdzie zamieszcza filmy instruktażowe przedstawiające szczegółowo całą procedurę wymiany elementów układu tłumiąco-resorującego w różnych modelach samochodów.

miniaturka

Branża motoryzacyjna potrzebuje inżynierów

Do końca 2015 r. sektor motoryzacyjny w Polsce będzie potrzebować ok. 3 tys. inżynierów – przewiduje firma Bergman Engineering, która specjalizuje się w rekrutacji inżynierów. Rosnący popyt na wykwalifikowanych pracowników jest ściśle związany z nowymi, zapowiedzianymi lub już realizowanymi projektami inwestycyjnymi w branży.

miniaturka

Wizerunek Polaka właściciela auta

Słabo znają historię napraw i serwisowania swoich samochodów, niewiele wiedzą na temat ochrony silnika czy zastosowania oleju silnikowego i jego doboru. Jednocześnie 71% uważa, że ich samochód jest w idealnym lub dobrym stanie technicznym, siebie zaś lubią postrzegać jako motoryzacyjnego eksperta – taki wizerunek Polaka za kierownicą ujawniają badania Instytutu PBS wykonane na zlecenie marki Castrol.

miniaturka

Kieleckie targi APAE i RTE już we wrześniu

Kryzys, spadki gospodarcze? Być może, ale nie w tej branży i z pewnością nie w Polsce. Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE, które odbędą się w dniach od 10 do 12 września 2015 roku to odpowiedź Tragów Kielce na dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej w naszym kraju.

miniaturka

Koncert na urodziny Inter Cars

Koncert, który odbędzie się 19 września podczas obchodów 25-lecia Inter Cars zapowiada się szczególnie efektownie, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że firma przyzwyczaiła targowych gości do rozmachu.

miniaturka

Dwudziestolecie pierwszej stacji BP w Polsce

5 sierpnia 2015 roku w Gliwicach odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia otwarcia pierwszej stacji BP w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli reprezentanci partnerów społecznych współpracujących z BP, przedstawiciele firmy, a także pracownicy stacji BP Sikornik.

Zostaw Komentarz