TRW dla LaFerrari

05 lis 2013

Firma TRW Automotive poinformowała, że jest dostawcą elektrohydraulicznego systemu wspomagania układu kierowniczego (określanego skrótem EPHS ) do pierwszego pojazdu marki Ferrari o napędzie hybrydowym, czyli modelu LaFerrari. W porównaniu do tradycyjnych hydraulicznych układów wspomagania system przygotowany przez TRW ma zmniejszyć ilość paliwa zużywanego przez auto o 0,3 l/100 km i tym samym zredukować emisji dwutlenku węgla o około 7g/km. Oznacza to, że dorównuje on pod tym względem układom w pełni elektrycznym.TRW EPHS SYSTEM

Sercem EPHS dostarczanego przez TRW jest zespół pompy hydraulicznej o kompaktowej budowie połączonej z silnikiem elektrycznym. Dzięki temu połączeniu cały układ może pracować niezależnie od silnika spalinowego pojazdu.

Jak przystało na nowoczesny układ wspomagania, siła którą EPHS wspiera kierowcę jest dobierana stosownie do prędkości i warunków jazdy. A więc jest duża przy parkowaniu, by maksymalnie ułatwić wykonywanie tego manewru i niewielka przy dużych prędkościach, by zapewnić optymalną stabilność auta. Oprócz tego w systemie od TRW jest opcja stopniowania poziomów wspomagania, działającą na podstawie informacji o obciążeniu pojazdu przekazywanych przez inne podzespoły.

Zostaw Komentarz