Trzy sposoby na wtryskiwacze

08 paź 2016

W razie awarii wtryskiwaczy użytkownik może skorzystać z trzech możliwości oferowanych przez Delphi, dostosowanych do wieku i wartości rynkowej pojazdu.

Wymagania dotyczące norm emisji spalin ciągle rosną, klienci żądają mniejszego zużycia paliwa oraz dłuższych interwałów obsługowych pojazdu, co sprawia, że wtryskiwacze układów common rail stają się elementami coraz bardziej wyrafinowanymi. Stosowanie coraz wyższych standardów i zwiększenia dokładności wykonania skutkuje z kolei wzrostem cen części zamiennych. W konsekwencji, koszt naprawy starszego auta staje się nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do wartości samochodu.

Trzy warianty

Aby zapewnić najlepsze rozwiązanie każdemu właścicielowi samochodu, Delphi oferuje trzy możliwości rozwiązania problemu uszkodzonych wtryskiwaczy: wymianę na nowe, wymianę na elementy fabrycznie regenerowane, naprawę w autoryzowanym warsztacie DDC.

Systemy paliwowe zaprojektowane i wyprodukowane przez Delphi stosowane są w wielu popularnych modelach, począwszy od samochodów osobowych, skończywszy na pojazdach ciężarowych i autobusach. W przypadku konieczności wymiany wtryskiwacza, decyzja dotycząca wyboru produktu i kosztów naprawy, zazwyczaj podyktowana jest wiekiem i wartością samochodu. Oferując szeroką paletę możliwości, Delphi wierzy, że pomoże w ten sposób właścicielom starszych samochodów uniknąć nieautoryzowanych napraw, które mogą obniżyć osiągi silnika, zmniejszyć jego niezawodność, zwiększyć zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych substancji.

Regenerowane jak nowe

delphi-eui-repairNowe i fabrycznie regenerowane wtryskiwacze pochodzą z fabryk Delphi i spełniają najwyższe wymagania oraz gwarantują założoną przez konstruktorów precyzję działania. Wtryskiwacze powierzane autoryzowanej sieci Delphi Diesel Center naprawiane są z użyciem oryginalnych części Delphi przy zachowaniu najwyższych standardów, w tym precyzyjnej kalibracji i kontroli.

Wprowadzenie oferty regenerowanych fabrycznie wtryskiwaczy Common Rail jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe. Stanowi to uzupełnienie gamy nowych wtryskiwaczy oraz naprawianych w autoryzowanej sieci Delphi. Na paletę dostępnych produktów składa się 46 wtryskiwaczy do samochodów osobowych i dostawczych,  znajdujących zastosowanie w najbardziej popularnych modelach, takich jak Fordy Mondeo i Transit, Mercedesy C i Sprinter, Peugeoty 306 i 407. W gamie skierowanej do sektora ciężarowego zostało wprowadzonych 21 wtryskiwaczy do pojazdów takich marek jak Volvo, Renault, Mercedes i DAF.

Regeneracja jest realizowana w oparciu o procedury i technologie Delphi stosowane w produkcji na pierwszy montaż oraz wykorzystanie oryginalnych części. Ponowne użycie rdzeni wtryskiwaczy i zastosowanie zaawansowanej technologii produkcji pozwala obniżyć koszty, dzięki czemu wysokiej jakości produkt dostępny jest w przystępnej cenie.

Naprawiają coraz więcej

Firma Delphi rozszerzyła również gamę wtryskiwaczy możliwych do naprawy w autoryzowanej sieci DDC. Obejmuje ona pompowtryskiwacze EUI przeznaczone dla samochodów ciężarowych i autobusów Hyundai, a także wtryskiwacze Smart Injectors stosowane w ciężarówkach PACCAR Kenworth i Peterbilt. W celu zapewnienia właściwego procesu naprawy i testowania wtryskiwaczy Delphi dostarcza swoim warsztatom DDC nowoczesne wyposażenie firmy Hartridge, szczegółowe procedury testowe i oryginalne części.

Tylko autoryzowane warsztaty DDC (Delphi Diesel Centre) mają dostęp do oryginalnych części, planów testowych autoryzowanych przez Delphi, szkoleń i specjalistycznego wyposażenia. Bez tych elementów oraz bez możliwości kalibracji i generowania nowego kodu dla sterownika silnika, nieautoryzowane naprawy mogą skutkować zwiększeniem zużycia paliwa, zmniejszeniem dynamiki silnika i w konsekwencji powstaniem dodatkowych problemów, takich jak zablokowanie filtra DPF czy niespełnianie norm emisji spalin.

Zostaw Komentarz