Turbosprężarki Nissens z elektrycznym siłownikiem

29 mar 2021

Nissens Automotive rozszerzył swą gamę turbosprężarek oferowanych na rynku wtórnym. Oto pojawiły się w niej elektrycznie sterowane turbosprężarki z kierownicami spalin o zmiennej geometrii, przeznaczone do popularnych na rynku modeli pojazdów.

W przypadku turbosprężarek, w których ustawienie łopatek kierownic regulowane jest za pomącą siłowników elektrycznych, jednostka sterująca silnika pojazdu (ECU) oblicza wymagane położenie kierownic stosownie do aktualnych warunków pracy jednostki napędowej i przesyła tę informację do elektronicznie kontrolowanego siłownika turbosprężarki. Na tej podstawie siłownik, wyposażony w zintegrowany czujnik położenia, ustawia łopatki kierownicy w żądanym położeniu. Rozwiązanie takie zapewnia więc bardzo dokładne, płynne i szybkie sterowanie mechanizmem kierownicy turbosprężarki, a poprzez to i szybką reakcję turbosprężarki. Lista zalet sterowania turbosprężarki poprzez siłownik elektryczny jest jednak dłuższa i wygląda następująco:

  • szybkie sterowanie, w pełni dopasowane do chwilowych potrzeb silnika,
  • płynna regulacja położenia łopatek,
  • brak zależności od układu podciśnienia w pojeździe,
  • większe możliwości diagnostyczne.

Generalnie każda turbosprężarka jest wysoce zaawansowanym i delikatnym urządzeniem. Jednocześnie pracuje w niezwykle wymagających i trudnych okolicznościach, z prędkościami do nawet 250 000 obr/min i przy temperaturze spalin wynoszącej niekiedy aż 1100°C. Dlatego nieodpowiednie warunki pracy, a zwłaszcza zanieczyszczenia i ciała obce wewnątrz układu czy niedostateczne smarowanie, mogą z łatwością doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki. Jej właściwe i niezawodne funkcjonowanie jest zatem w ogromnym stopniu zależne od pracy różnych systemów pojazdu. Kluczowego znaczenia w tej sytuacji nabiera regularne serwisowanie jednostki napędowej, dobra kondycja silnika i prawidłowe spalanie, a także odpowiednio działający układ smarowania, układ dolotowy powietrza, układ wydechowy z zaworem EGR i filtrem DPF/katalizatorem (o ile są stosowane.

Turbosprężarki Nissens są urządzeniami opracowanymi zgodnie z wysokimi standardami jakości tej duńskiej firmy. Jak zapewnia producent, gwarantują również doskonałe osiągi silnika, odpowiednią emisję spalin oraz długą żywotność i niezawodną pracę dopasowaną do cyklu życia silnika pojazdu. Nissens wskazuje też na inne cechy jego turbosprężarek, a mianowicie:

  • łatwą instalację – najważniejsze i niezbędne części zawarte w opakowaniu (produkt serii „First Fit”),
  • pełną kompatybilność – idealne dopasowanie do systemów w samochodzie i do układu silnika,
  • doskonałe osiągi – odpowiednie doładowanie silnika, dzięki któremu generowana jest wysoka moc,
  • właściwe zużycie paliwa – zużycie paliwa na poziomie zużycia przy turbosprężarce zastosowanej oryginalnie,
  • odpowiednie poziomy emisji – w pełni zgodne z normami emisji Komisji Europejskiej (normy EC) dotyczącymi spalin,
  • wysoką trwałość – urządzenia zaprojektowane i wytwarzane są tak, aby trwałość części pokrywała się z żywotnością silnika,
  • 2 lata gwarancji.

Aktualna oferta turbosprężarek Nissens to 157 turbosprężarek pokrywających ponad 1500 numerów OE. Wszystkie są produktami First Fit, co oznacza, że są dostarczane w opakowaniu w komplecie z uszczelkami oraz olejem do pierwszego uruchomienia turbo. Nissens podkreśla jednocześnie, że kompletne, fabrycznie nowe turbosprężarki oferowane są bez dodatkowych opłat, bez kaucji i bez zwrotów starych części.

Zostaw Komentarz