UFI kolejny raz z BMW

27 lip 2020

Firma UFI Filters po raz kolejny została partnerem marki BMW. Niemiecki producent samochodów wybrał do 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego B57 drugiej generacji kompletny moduł do filtracji oleju opracowany i produkowany przez UFI Filters.

UFI od wielu lat opracowuje produkty do filtrowania oleju napędowego dla BMW, a najnowsze przedsięwzięcie dodatkowo umacnia współpracę z bawarskim producentem pojazdów. Nowy projekt uzupełnia ofertę modułów olejowych UFI Filters montowanych jako wyposażenie oryginalne do silników benzynowych B58 i silników Diesla B57 pierwszej generacji. Teraz UFI Filters rozszerza swoją ofertę dla BMW o elementy przeznaczone do wszystkich 6-cylindrowych modeli samochodów niemieckiej grupy.

Moduł filtracji oleju dla BMW został w całości stworzony przez UFI Filters. Korpus jest produkowany w fabryce w Ostrawie, a wymienniki ciepła w Opolu. Zastosowane materiały są wysoko zaawansowane pod względem technologicznym, w tym korpus filtra jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Plastikowa konstrukcja pozwala znacznie zmniejszyć wagę w stosunku do modułów z metalu (w przybliżeniu o 35%). Zastosowanie włókna szklanego dodatkowo wzmacnia strukturę korpusu. Dzięki temu filtr może działać pod ciśnieniem do 30 barów, podobnie jak konstrukcje z wysokociśnieniowych odlewów metalowych.

We wkładzie filtracyjnym do BMW wykorzystano medium z materiału zwiększającego powierzchnię filtrującą i minimalizującego spadki ciśnienia. W produkcji zastosowano technologię zgrzewania ultradźwiękowego, zapewniającą trwałość nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych bez konieczności użycia metalu. Wydajność filtra jest zgodna z normą Euro 6. Media filtracyjne nadają się w całości do recyklingu.

Moduł olejowy dla BMW jest wyposażony w wymiennik ciepła oraz zawory opracowane i wytwarzane przez UFI Filters. Wewnątrz filtra znajduje się jeden zawór przeciwzwrotny i dwa obejściowe, z których jeden może również pełnić funkcję zaworu przeciwzwrotnego. Zawór obejściowy pozwala na optymalne gospodarowanie olejem i gwarantuje najwyższe osiągi nawet w warunkach zimnego rozruchu.

 

 

Zostaw Komentarz