Uwaga na podróbki!

26 lis 2015

Podróbki lamp ksenonowych firmy Philips stają się coraz bardziej dostępne w kanałach dystrybucji online i offline. Są to imitacje niskiej jakości, których kupowanie, sprzedawanie i posiadanie jest niezgodne z prawem.

560ceb77cb965Untitled-sAby chronić klientów i konsumentów przed pirackimi wersjami swoich produktów oświetleniowych, Philips stworzył zabezpieczenie korzystające z unikatowej technologii. Obecnie do każdego zamówionego opakowania lamp ksenonowych dodawany jest certyfikat autentyczności Philips (COA).

Wszystkie opakowania z certyfikatem autentyczności mają niepowtarzalny kod zabezpieczający. W świetle kod ten opalizuje kolorami tęczy. Dodatkowo umieszczono tzw. „ruchomy kod” – stanowi go ostatnia cyfra kodu zabezpieczającego, której położenie zmienia się w zależności od kąta padania światła. Gdy zatem spojrzymy na kod zabezpieczający pod różnymi kątami, cyfra powinna poruszać się w górę i w dół. Specjaliści mogą również użyć szkła powiększającego, by sprawdzić mikrokod znajdujący się obok logo Philips. Mikrokod musi odpowiadać kodowi zabezpieczającemu.

560ceb7e2bc6cUntitled-1ssZa pomocą kodu zabezpieczającego oraz innych specjalnych elementów zabezpieczających można potwierdzić autentyczność produktu firmy Philips na specjalnie przygotowanej, bezpiecznej platformie internetowej. W tym celu można zeskanować kod QR lub przejść na stronę www.philips.com/original.

Philips dokłada starań, by uchronić konsumentów przed marnymi imitacjami lamp ksenonowych, które mogą doprowadzić do wypadku, a zatem stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przed zakupem lub montażem należy wiec zawsze upewnić się, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem Philips.

Więcej na temat lamp ksenonowych Philips na www.philips.pl/motoryzacja

Zostaw Komentarz