Valeo wyłoniło finalistów

09 Wrz 2015

Firma Valeo ogłosiła finałową listę zespołów, które zaprezentują swoje projekty przed jury konkursu „Valeo Innovation Challenge” i staną przed szansą odebrania nagrody głównej w Paryżu.

Do drugiej edycji konkursu zgłosiły się 1324 zespoły z 89  krajów. Ich zadaniem było opracowanie innowacyjnego rozwiązania będącego odpowiedzią na pytanie: „Co sprawi, że przed 2030 rokiem samochody staną się inteligentniejsze, a ich użytkowanie bardziej intuicyjne?”

Przedstawiono wiele ciekawych projektów. Większość z nich dotyczyła rozwoju układów autonomicznej jazdy oraz zwiększenia bezpieczeństwa. Studenci inżynierii połączyli wszystkie możliwości oferowane przez technologię cyfrową i wdrożyli je do techniki samochodowej. Projekty oceniali specjaliści Valeo. Do finału zakwalifikowano zespoły reprezentujące następujące uczelnie z Niemiec, Chin, Hiszpanii i Indii: Universitet Leibniza w Hanowerze, Uniwersytet Kraju Saary, Uniwersytet w Pekinie, Uniwersytet Kraju Basków, Sri Aurobindo International Centre of Education.

Jacques Aschenbroich, dyrektor generalny firmy Valeo, oraz Guillaume Devauchelle, wiceprezes ds. innowacji i rozwoju naukowego ogłoszą laureatów 29 września w Paryżu. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 100 000 euro, dwa pozostałe zespoły, które zajmą miejsca na podium otrą łzy sumą 10 000 euro.

Jak podkreślają przedstawiciele francuskiego koncernu, konkurs Valeo Innovation Challenge jest wyjątkową okazją dla studentów inżynierii do odegrania aktywnej roli w dziedzinie innowacji w technice samochodowej oraz do podzielenia się pomysłami z liderami ze świata biznesu, przemysłu i nauki.

Przedstawiciele Valeo podkreślają, że firma przeznacza niemal 11% swoich obrotów na innowacje. Większość jej programów badawczo-rozwojowych dotyczy technologii zmniejszających emisję dwutlenku węgla w pojazdach silnikowych i zapewniających intuicyjną jazdę. Valeo zatrudnia w swoich 50 ośrodkach badawczo-rozwojowych rozlokowanych na całym świecie niemal 11 000 pracowników. Plasuje się też wśród firm składających najwięcej wniosków patentowych we Francji.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz