Warsztat pokolenia Y

10 gru 2015
Dawno, dawno temu młodzi ludzie płci obojga siedzący przy kawiarnianym stoliku zazwyczaj trzymali się za ręce i patrzyli sobie w oczy. Dziś najczęściej trzymają smartfony i patrzą w ich rozświetlone szybki. To pokolenie Y – dowiedzieliśmy się od pewnego uczonego – młodzi ludzie, którzy na pierwszą komunię zamiast radzieckiego zegarka lub roweru pelikan, dostawali smartfony i tablety, co sprawiło, że ich życie w dużej mierze przeniosło się do sieci. Tam spotykają się ze znajomymi, zażywają rozrywek, a kiedy potrzebują jakiegoś produktu lub usługi, również szukają ich w internecie.
Jaki to ma związek z warsztatem? Ano taki, że ludzie z pokolenia Y wchodzą właśnie w dorosłe życie, kupują pierwsze samochody, a co za tym idzie, stają się klientami serwisów. Gdzie zaś będą szukać informacji o warsztatach, częściach, cenach usług? W sieci, rzecz jasna.
Warsztaty i dystrybutorzy części muszą się na to przygotować. Mówił o tym podczas 10. Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego Robert Kierzek, prezes Inter Cars. Kto nie wsiądzie do tego internetowego ekspresu, ten może zostać na peronie z walizką narzędzi i pretensjami do świata.
Nie ma się co łudzić, że warsztatowi wystarczy nieaktualizowana od lat, nieruchawa strona www robiąca za wizytówkę. Dziś standardem jest choćby zgrabnie i aktywnie prowadzony profil na portalu społecznościowym. Kto nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać, niech zapyta własnych dzieci. Dobrą propozycją jest też wirtualna książka serwisowa, która zamiast leżeć w szufladzie właściciela samochodu, umieszczona jest w internetowej chmurze i można do niej zajrzeć w każdej chwili.
Nie ma cię na facebooku, to nie istniejesz – mówi ludowe porzekadło. A my, za Antonim Słonimskim, powtarzamy: przysłowia mądrością narodów.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Skuteczny sposób na klienta

Mając do wyboru dwa porównywalne serwisy, z których jeden udostępnia właścicielowi pojazdu rzetelnie prowadzoną historię napraw jego samochodu, drugi zaś tego nie robi, klient z całą pewnością wybierze pierwszy z tych warsztatów.

miniaturka

Świąteczna promocja HGS

Każdy warsztat, który do końca roku zakupi dowolny tester diagnostyczny firmy HELLA Gutmann Solution z serii mega macs, otrzyma za symboliczną złotówkę profesjonalną lampę warsztatową.

miniaturka

Ferodo bez miedzi

Federal-Mogul Motorparts rozszerzył ofertę klocków hamulcowych Ferodo Eco-Friction o zerowej i niskiej zawartości miedzi.

miniaturka

12 miesięcy z żywiołami

Wydanie kalendarza Inter Cars już od kliku lat stanowi wydarzenie nie tylko motoryzacyjne ale również, a może nawet przede wszystkim – artystyczne. Tym razem twórców zainspirowały żywioły.

miniaturka

20 lat Michelina w Olsztynie

Równo 20 lat temu François Michelin, dyrektor zarządzający Grupy Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której francuska firma oponiarska objęła większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś olsztyńska fabryka Michelina jest największym producentem opon w Polsce i jednym z największych zakładów koncernu na świecie.

miniaturka

Z umiarkowanym optymizmem

Podsumowania, dyskusje, plany na przyszłość – oto tematy, które zdominowały 10. Konferencję Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego zorganizowaną przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

Zostaw Komentarz