Wiary niegodne koncerny

10 gru 2015
Motoryzacyjny świat żyje aferą „samoadaptującego się” oprogramowania sterującego układami zasilania silników Diesla koncernu VAG. Na trop wpadli Amerykanie, a to oznacza, że obłupią tam Volkswagena ze skóry. Szykuje się bowiem pozew zbiorowy nabywców, a i stosowne instytucje stojące na straży ochrony środowiska dołożą swoje. Straty koncernu szacowane są już na grube miliardy euro.
Wydaje się, że to może być dopiero początek wielkiej motoryzacyjnej hecy, bo coraz więcej wskazuje na to, że podobnie jak VW chachmęcili również inni. Prezesi firm samochodowych pewnie ostatnio marnie sypiają.
Z punktu widzenia niezależnego rynku motoryzacyjnego widać natomiast, jak mało wiarygodnie brzmią deklaracje koncernów dotyczące udostępnienia danych diagnostycznych. Należy się obawiać, że systemy telematyczne opracowali ci sami szpenie, którzy wymyślili „inteligentne” oprogramowanie sterowników silnika „godzące osiągi z ekologią”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Castrol partnerem konkursu

Badania pokazują, że użytkownicy samochodów oczekują dziś od warsztatu niezależnego nie tylko niskich cen, ale również wykwalifikowanego personelu, odpowiedniego podejścia do klienta i standardu obsługi. Aby wyłonić najlepsze placówki w Polsce, Castrol, który od lat wspiera niezależne stacje serwisowe, został wyłącznym partnerem konkursu na najlepszy warsztat 2015 roku w Polsce.

miniaturka

Olej do klimatyzacji – jaki i ile?

By sprężarka klimatyzacji pracowała długo i niezawodnie, w układzie musi znajdować się odpowiednia ilość właściwego oleju.

miniaturka

Nowe logo i odznaczenie

Na koniec swego pierwszego ćwierćwiecza Inter Cars został uhonorowany medalem Pro Masowia za wkład w rozwój gospodarczy regionu. W drugie ćwierćwiecze wszedł z nowy logotypem.

miniaturka

Dzienne i przeciwmgłowe w jednym

Firma OSRAM wprowadziła na rynek wielofunkcyjne światła przeciwmgłowe i dzienne LEDriving FOG PL. Lampy pasują jako zamiennik większości okrągłych świateł przeciwmgłowych, można je więc łatwo zamontować.

miniaturka

Niższe napięcie i koszty

Wszystko wskazuje na to, że upowszechniać się będą pojazdy hybrydowe z napędem elektrycznym zasilanym prądem o napięciu 48 woltów.

Zostaw Komentarz