Wiedza dla młodych

29 lip 2015

ZF Services rozwija ofertę edukacyjną, wykraczając poza tematykę związaną z technologiami zawieszenia i układu napędowego – informują przedstawiciele firmy.

Ciągły postęp techniczny i rozwój systemów wspomagających kierowcę stawiają przed mechanikami nowe wyzwania – konieczność poszerzania wiedzy w dziedzinie mechatroniki i specjalistycznego oprogramowania. ZF Services wspiera pracowników warsztatów, wprowadzając m.in. takie rozwiązania, jak udostępniane w „chmurze” bazy danych umożliwiające identyfikację nawet najbardziej skomplikowanych usterek oraz ich sprawne usunięcie.

Firma ZF Services szczególną wagę przykłada do kształcenia najmłodszych pracowników branży warsztatowej. Jej działalność edukacyjna nie dotyczy wyłącznie tematyki stricte technicznej, ale również takich dziedzin jak logistyka, sprzedaż, handel międzynarodowy czy zarządzanie. W roku 2014 firma wprowadziła też własny program umożliwiający uzyskanie tytułu magistra zarządzania. – Wykształcenie, podnoszenie kwalifikacji i szkolenia zawodowe są traktowane priorytetowo zarówno w ZF Services, jak i w całym koncernie ZF” – mówi Helmut Ernst, prezes zarządu ZF Services. – Projekty szkoleniowe dedykowane młodym ludziom stanowią ważny element działań ZF w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu..

Od roku 2007 firma ZF Services jest zaangażowana w organizowany w Niemczech konkurs Auto Service Meister (ASM). Uczestniczy też w podobnych przedsięwzięciach w Polsce – od 2010 roku, polskie przedstawicielstwo firmy jest partnerem jednego z najważniejszych konkursów dla szkół średnich o profilu samochodowym, czyli Olimpiady Techniki Samochodowej. Nagrodą, o którą co roku walczą uczestnicy olimpiady jest przyjęcie bez egzaminów na wybraną uczelnię wyższą o profilu technicznym. – Ciągłe kształcenie zawodowe i kontakt z branżowymi nowościami to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. W naszych szkoleniach wykorzystujemy wiedzę ekspertów ZF – podkreśla Helmut Ernst. Tylko w 2014 roku, w szkoleniach organizowanych przez ZF Services udział wzięło ponad 11 000 uczestników.

Zostaw Komentarz