Wiedza to podstawa

12 lut 2015

Nieuzasadnione przekonanie o wysokich własnych kompetencjach nieraz bywało przyczyną poważnych kłopotów w warsztacie. Za popełnione błędy często przychodzi płacić nie tylko uszczerbkiem na renomie, ale również żywymi pieniędzmi.

Mechanik samochodowy to dziś zawód wymagający otwartej głowy, a także stałego dokształcania się. Warto więc przeczytać ciekawą rozmowę z Tomaszem Chojnackim z firmy BETiS, realizującej szkolenia organizowane przez Inter Cars.

Zachęcamy również do zapoznania się z kolejną historią nietypowej awarii. Tym razem rzecz dotyczy diagnostycznych kłopotów z Nissanem Primerą.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Wiedzieć co, wiedzieć jak

Szkolenia i dostęp do wiedzy technicznej to dla warsztatów niezależnych temat niezwykle istotny. Dzięki szkoleniom, czy raczej zdobytej w ich trakcie wiedzy, mechanicy mogą bowiem dotrzymać kroku postępowi technologicznemu w motoryzacji.

miniaturka

Do trzech warsztatów sztuka

Jednym z najbardziej frustrujących doświadczeń warsztatowych jest sytuacja, kiedy okazuje się, że wymiana wielu kosztownych części okazała się niepotrzebna, gdyż przyczyna awarii leży zupełnie gdzie indziej.

miniaturka

Pomyśl o środowisku – oddaj zużyty akumulator

Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe są niezwykle szkodliwe dla środowiska. Już choćby z tego względu powinny być poddawane recyklingowi.

miniaturka

Wielki Rajd niedługo startuje, PSA już działa

Wkrótce rusza II edycja konkursu organizowanego przez Inter Cars dla swych klientów, w którym pula nagród sięga 1,5 mln złotych. Już natomiast działa program wsparcia punktów zamierzających rozwijać sprzedaż i obsługę akumulatorów.

miniaturka

Innowacyjna firma, ulepszona świeca

Wedle grupy medialnej Thomson Reuters, jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie jest NGK Spark Plug. Producent ten właśnie zaczął dostawy świec żarowych, które do 1000 °C rozgrzewają się w jedną sekundę.

Zostaw Komentarz