Większe centrum inżynieryjne DENSO

19 sie 2015

Centrum inżynieryjne DENSO w Akwizgranie 1DENSO Automotive Deutschland rozbudowało centrum inżynieryjne w Akwizgranie w Niemczech (Aachen Engineering Centre, AEC).

Centrum inżynieryjne DENSO w Akwizgranie zostało otwarte w 2005 roku. Cały kompleks liczył wtedy 2110 metrów kwadratowych. Obecnie nowo rozbudowany obiekt ma powierzchnię 9500 metrów. W początkowym okresie działalności centrum zajmowało się opracowywaniem i testowaniem części do silników Diesla, a od 2010 roku projektuje również komponenty układu napędowego. Obecnie akwizgrański ośrodek obsługuje europejskich klientów DENSO, prowadząc prace na elementami układu napędowego, elektroniki i systemów elektrycznych.

Rozbudowa centrum inżynieryjnego w Akwizgranie to podwaliny naszej przyszłości – powiedział Masato (Max) Nakagawa, prezes DENSO International Europe. – Jesteśmy szczególnie dumni z nowego laboratorium elektronicznego, w którym możemy teraz pracować zarówno nad osprzętem, jak i oprogramowaniem do elektronicznych modułów sterujących pracą silnika (ECU) stosowanych w silnikach wysokoprężnych i benzynowych. Laboratorium umożliwia również dostosowanie technologii elektrycznych i hybrydowych do wymagań rynku europejskiego. Europa jest światowym liderem w branży motoryzacyjnej w dziedzinie opracowywania zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Wzmocnienie lokalnego potencjału inżynieryjnego i badawczego jest kluczem do sukcesu DENSO – stwierdził Nakagawa.

Zostaw Komentarz