Wielka fuzja

12 lut 2015

Światowe koncerny to dzielą się, to znów łączą, a wszystko w celu zapewnienia świetlanej przyszłości sobie oraz rzecz jasna nam, czyli klientom. Warto odnotować, że właśnie dochodzi do fuzji dwóch potentatów znanych doskonale każdemu, kto ma związek z rynkiem części i usług warsztatowych. Firma ZF Friedrichshafen przejmuje oto firmę TRW, w związku z czym jedną ze swych spółek sprzedaje Boschowi. W enuncjacjach wydanych przez przedstawicieli koncernów padają jakieś całkiem kosmiczne kwoty, które trudno sobie wyobrazić. Tak czy owak transakcje te wpłyną na rynek. Tyle że nie wiadomo jeszcze jak.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Fuzja gigantów

Wśród producentów części samochodowych nieustannie następują jakieś roszady. Dotyczą one również wielkich firm działających na tym rynku. Oto ZF Friedrichshafen przejmuje TRW Automotive.

miniaturka

Części napędzają polską gospodarkę

Od wielu lat, także w tym roku, dynamicznie rośnie produkcja części samochodowych w Polsce a także ich sprzedaż krajowa oraz eksport. Jest to zjawisko niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście kłopotów innych branż spowodowanych napiętą sytuacją międzynarodową.

miniaturka

Co słonko z księżycem na Bemowie widziały

Oprócz strony merytorycznej targi Inter Cars tradycyjnie miały także swoje oblicze rozrywkowe. Na Bemowo jak co roku ściągnęły więc tłumy fanów sportu motorowego – wielkiej mocy i wielkiego wyczynu.

miniaturka

Pompa wody – ważny element układu chłodzenia

W ofercie firmy Schaeffler znajdują się między innymi pompy wody sygnowane marką INA. Nie może być inaczej, skoro kluczowym elementem od którego zależy trwałość pompy jest jej łożyskowanie, zaś łozyska to specjalność marki INA.

miniaturka

OSRAM i Autotest edukują

Jeszcze we wrześniu firma OSRAM wraz z siecią stacji diagnostycznych Autotest przeprowadzą akcję edukacyjną, zwracającą uwagę na prawidłowe oświetlenie samochodów osobowych.

Zostaw Komentarz