Wieści z zagranicy

13 lut 2015

Europocentryzm każe niektórym sądzić, że upodobanie kierowców na Starym Kontynencie do silników wysokoprężnych jest podzielane przez cały świat. Nic bardziej mylnego. W Ameryce ledwie kilka procent samochodów wyposażonych jest w silniki Diesla, niewiele więcej w Japonii, a w Chinach w zasadzie nie ma ich wcale. Można o tym przeczytać w tekście pt. „Silnikowa mapa świata”.

Wzbogacił się również dział poświęcony dziwnym awariom. W najnowszym odcinku opisywany jest przypadek zreanimowania auta zdrapanego ze słupa, które naprawione zostało nie w Rzepinie, nie w Gubinie lecz we Frankfurcie. I to tym nad Menem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Silnikowa mapa świata

Popularność poszczególnych rodzajów zasilania rozkłada się rozmaicie na różnych kontynentach.

miniaturka

Rozedrgane auto

Praktyka uczy, że im bardziej rozbite było auto, tym większe prawdopodobieństwo, że po naprawie blacharsko-lakierniczej coś nie będzie w nim działało, tak jak działać powinno.

miniaturka

Nowe filtry na zimę

Jeśli właśnie zbliża się termin wymiany filtra, to niezależnie od jego rodzaju jest dobry powód, aby operację tę przeprowadzić zanim jeszcze nadejdzie prawdziwa zima.

miniaturka

Plenerowy kalendarz Inter Cars

Wydawany przez Inter Cars kalendarz ze zdjęciami najlepszych polskich fotomodelek stał się już stałym elementem krajowego rynku motoryzacyjnego. Zaprezentowana niedawno jego edycja na rok 2015 różni się jednak istotnie od poprzednich.

miniaturka

Wózek z walizką gratis

Firma Auto Chrobok, dystrybutor narzędzi warsztatowych marek Boxo i Mannesmann, informuje o akcji promocyjnej dotyczącej wózków narzędziowych Boxo.

miniaturka

Wolf w promocji

Firma Opoltrans, dystrybutor olejów marki Wolf, ogłosiła z początkiem grudnia promocję tych produktów. Nabywca każdej beczki o pojemności 205 litrów dowolnego oleju Wolf otrzyma kombinezon lub kamizelkę.

Zostaw Komentarz