Wokół turbo, czyli Evoron

11 sie 2020

Znacznie rozszerzona oferta turbosprężarek, uzupełniona jeszcze o podzespoły niezbędne do ich regeneracji, to najnowsze wieści z działu Inter Cars zarządzającego tym asortymentem. Szczególnie ciekawym punktem w ofercie wydają się gotowe do montażu turbosprężarki marki Evoron. Jak zapewniają przedstawiciele dystrybutora, charakteryzują się one jakością porównywalną z oryginałem a są zdecydowanie tańsze.

Evoron to marka własna Inter Cars, która jest w ofercie trzeci rok. Ma więc już za sobą „choroby wieku dziecięcego”. Ponadto uzupełniliśmy asortyment i pod brandem Evoron wprowadziliśmy na rynek kompletne turbosprężarki, aby prace serwisowe związanej z układem turbodoładowania nie były jak dotąd zarezerwowane tylko dla specjalistycznych zakładów, ale znalazły się w zasięgu każdego warsztatu samochodowego. Naszym przebojem jest kompletny produkt, który nie wymaga dodatkowych prac związanych z kalibracją, czy innymi czynnościami regulacyjnymi – mówi Marcin Turski, brand manager Działu Turbodoładowania w Inter Cars.
Warto przy okazji obalić mit „kosztownej naprawy”. Kompletna turbina Evoron, która po wyjęciu z pudełka jest gotowa do montażu, oferowana jest w cenie zbliżonej do naprawy u „turbiniarza”. Jednocześnie gwarantujemy jakość porównywalną z częściami OE, bowiem nasze turbosprężarki powstają z tych samych komponentów i na tych samych liniach produkcyjnych, co produkty uznanych firm stosowane na pierwszy montaż. Rygorystycznie opracowany proces testów i wdrożenia każdej referencji do sprzedaży zapewnia pełną kontrolę jakości każdego produktu – dodaje Marcin Turski.

Jak podkreślają przedstawiciele Inter Cars, atrakcyjna cena to efekt tego, że ostatni etap produkcji turbosprężarek wykonywany jest już w Polsce przy współpracy z wyspecjalizowaną firmą. Każdy produkt przechodzi testy, jest wyważany dynamicznie za pomocą wysokoobrotowej wyważarki, a następnie kalibrowany zgodnie z parametrami odpowiednika OE. Obecnie pod marką Evoron oferowanych jest 200 modeli turbosprężarek.

– Warto podkreślić, że elementy niezbędne do napraw regeneracyjnych to również ważna część asortymentu, więc ją nadal rozwijamy. Wśród naszych klientów są warsztaty, które samodzielnie naprawiają turbosprężarki przy użyciu gotowych do montażu tzw. zespołów środkowych CHRA. Rozpoczynając projekt 3 lata temu, oferowaliśmy trzy rodzaje produktu: zespoły środkowe CHRA (rdzenie), siłowniki pneumatyczne (zawory) oraz kierownice spalin. Teraz możemy pochwalić się ośmioma liniami produktowymi, w tym: zestawami montażowymi, przewodami olejowymi, nastawnikami elektronicznymi (REA), korpusami żeliwnymi i kompletnymi turbosprężarkamii z ofertą ponad 500 unikalnych referencji – wymienia Marcin Turski.

 

Zostaw Komentarz